Golbolo rinktinės legendos nukalė Lietuvai paralimpinę bronzą

Lietuvos golbolininkams - bronza

Lietuvos golbolo, dar kitaip vadinamo aklųjų riedulio, rinktinė penktadienio rytą Tokijo „Makuhari Messe“ parodų salėje 10:7 (3:2) nugalėjo JAV ir iškovojo paralimpiados bronzą.

Lemiamas mačas prasidėjo amerikiečių klaidomis, o Lietuvą 2:0 į priekį išvedė Nerijus Montvydas. Vis dėlto JAV netruko išlyginti rezultatą, bet Genriką Pavliukianecą pakeitęs Marius Zibolis grąžino minimalų pranašumą. Kėlinys baigėsi mūsų golbolininkams pirmaujant 3:2.

Antrajame kėlinyje po Justo Pažarausko ir dar dviejų M. Zibolio įvarčių 2016 metų Rio de Žaneiro paralimpiniai čempionai jau pirmavo 6:2, bet charakterį parodę varžovai ėmė vytis ir sušvelnino lietuvių persvarą iki 6:7.

Tada po ilgos pertraukos į aikštę žengė 4 įvarčius pelniusį 46 metų M. Zibolį pakeitęs 45 metų G. Pavliukianecas. Jis pelnė tris įvarčius, kurie „uždarė“ rungtynes.

G. Pavliukianecui, kuris yra laikomas geriausiu visų laikų pasaulio golbolininku, šios žaidynės – jau šeštos, o M. Ziboliui – penktos. Nepaisant solidaus amžiaus, šie du žaidėjai šiandien pelnė net 7 komandos įvarčius iš 10 ir buvo ryškūs psichologiuniai bei dvasiniai lyderiai lemiamais momentais.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts