Istorinis momentas: Vilniuje atverta Paralimpiečių krantinė

Meno skulptūra „Sugautas vėjas"

Šalia Neries upės, Vilniaus centre netoli Gedimino pilies atverta Paralimpiečių krantinė. Joje pasakojama šalies neįgalių sportininkų pergalių istorija, puoselėjama iniciatyva kurti sveiką ir sportiškai aktyvią visuomenę. Į atidarymą susirinko nemažai svečių, Vilniaus ir Lietuvos politinių vadovų.

Renovuotą erdvę ties Olimpiečių gatve papuošė gilės skulptūra „Sugautas vėjas“, kuri yra paralimpinio judėjimo simbolis. Čia yra ir ir atminimo lentelės, skirtos šalies atletams, laimėjusiems paralimpinių žaidynių medalius. Erdvė pritaikyta neįgaliesiems tiek su judėjimo, tiek su regos negalia, o informaciją galima skaityti ir Brailio raštu.

„Garsiai kalbame apie žmones, gyvenančius su negalia, jų galias, suteikiamą įkvėpimą. Dabar apie tai kalba ir Paralimpiečių krantinė. Tikiu, kad ši jauki erdvė taps mėgiama vilniečių ir miesto svečių. Jie čia galės pailsėti ir pasisemti naujų jėgų, įkvėpimo siekti savo svajonių, kad ir kokios tolimos jos kartais atrodytų“, – krantinės atidarymo proga kalbėjo paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Menininkų Vaivos ir Vido Simanavičių sukurtas monumentas „Sugautas vėjas“ yra labai įdomus ir unikalus tuo, kad žvelgiant skirtingais rakursais gali simbolizuoti tiek gilę, tiek skraistę, juostą, tekančią upę ir panašiai. Kitaip tariant, meninės išraiškos vizija buvo pavaizduoti dinamiką, kuri neatsiejama nuo sportinio gyvenimo.

Projektas įgyvendintas Lietuvos paralimpinio komiteto partnerių ir rėmėjų lėšomis, palaikant Vilniaus miesto savivaldybei.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts