Kanados ledo ritulininkai – pasaulio čempionai

Sekmadienio vakarą Rygoje paaiškėjo naujieji pasaulio ledo ritulio čempionai. Jais tapo Kanados rinktinė, kuri didžiajame finale tik po pratęsimo 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) nugalėjo čempionų titulą gynusius Suomijos ledo ritulininkus.

Į priekį pirmieji jau pirmajame kėlinyje išsiveržė Suomijos sportininkai, kai devintąją minutę Mikaelis Ruohomaa tiksliai pasiuntė ritulį į kanadiečių vartus. Po praleisto įvarčio kanadiečiai taip pat stengėsi atsakyti tuo pačiu, tačiau visi 8 smūgiai nepasiekė tikslo.

Kanadiečiams rezultatą išlyginti pavyko tik antrajame kėlinyje, kai Maxime’as Comtoisas puikiu smūgiu nuginklavo suomių vartininką. Kėliniui artėjant į pabaigą kanadiečiai dar kartą pasiuntė ritulį į suomių vartus, tačiau teisėjai įvartį anuliavo.

Trečiajame kėlinyje Suomijos rinktinė dar kartą išsiveržė į priekį, kai Potteri Lindbohmas galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą. Vis tik, po neilgai trukus Adamas Henrique pasinaudodamas, kad ant ledo varžovų yra mažiau atliko puikų smūgį ir dar kartą išlygino rezultatą 2:2.

Pratęsimo metu sužaidus kiek daugiau nei 6 minutes į greitą ataką pasileidę kanadiečiai Connoras Brownas ir Nickas Paulas puikiai apžaidė varžovų gynėjus ir tiksliu smūgiu išplėšė aukso medalius.

Tai buvo jau penktas kartas, kai Kanada ir Suomija susikauna pasaulio čempionato finale.