Dakaro ralis: banguotas V. Žalos pasirodymas, ant 2 ratų atvažiavęs A. Juknevičius ir dar daugiau B. Vanago problemų (VIDEO, komentarai)

40-ojo Dakaro ralio ketvirtoji diena skirtingai susiklostė keturiems lietuvių ekipažams.

Šiandien visi ralio dalyviai turėjo įveikti 444km distanciją, iš kurios 330km sudarė greičio ruožas.

Vienintelis mūsų šalies motociklininkas Balys Bardauskas pateko į pirmąjį šimtuką. Daugiau nei tris valandas nuo etapo lyderio atsilikęs lietuvis užėmė 95-ąją poziciją.

Ketvirtąją dieną greičiausias buvo Adrienas van Beverenas, kuris po keturių dienų pirmauja motociklininkų klasėje. Beje, skaudžią traumą patyrė ir iš kovos pasitraukė vienas iš pagrindinių jo konkurentų praėjusių metų čempionas Samas Suderlandas, kuris dėl nugaros traumos nebegalės tęsti lenktynių.

Tuo tarpu automobilių klasėje greičiausias iš lietuvių buvo banguotą dieną turėjęs Vaidotas Žala. Galingai startavęs ir po pirmojo greičio ruožo devynioliktoje pozicijoje buvęs lenktynininkas vėliau buvo nusiritęs net iki 53 pozicijos, tačiau galingo finišo dėka jis susigrąžino prarastas pozicijas ir galiausiai dieną baigė 25 pozicijoje. Nuo dienos lyderių lietuvių ekipažas atsiliko 2 valandas, 8 minutes ir 25 sekundes.

„Iš pradžių turėjom bėdų su elektra. Pirmam kontrolės punkte mechanikai pasukiojo varžtelius ir viskas susitvarkė. Po to daug laiko praradom su šiupeliu. Kapstėmės gal tris kartus ir taip vyriškai. Jau kai sėdom, tai sėdom – galvojau, Saulius duos man su lopeta per galvą. Išdalinom visus ratus, kuriuos turėjom, finišavom be laisvų ratų. Šiandien sunki diena“, – po įveiktos distancijos įspūdžiais facebook paskyroje dalyjosi V. Žala.

Dar įspūdingiau startavo Benediktas Vanagas, kuris po pirmojo greičio ruožo buvo net 15 vietoje, tačiau vėliau jis susidūrė su techninėmis problemomis, kurias sutvarkęs jis vėliau dar ir nusirito nuo kelio krašto. Šonu parkritusį automobilį ant žemės padėjo nuleisti susirinkę žiūrovai, tačiau skrydis gerokai pakenkė „Toyota Hilux“ automobiliui ir jiems teko sustoti taisyti pažeistų detalių.

Visi šie nemalonūs incidentai iš B. Vanago atėmė beveik keturias valandas, o šiame etape jis vis dar nefinišavo: po šeštojo greičio ruožo jis buvo klasifikuotas 52 vietoje.

„Užkeiktas… 40 km nuo starto nusukome galinį pusašį. Už 20 km buvo galimybė aptarnavimui. Mūsų technikai dar buvo nepasirodę, padėjo kolegos iš overdrive. Praradome apie 20 min, bet pajudėjom tolyn. Visai netrukus, išvažinėjant iš upių vagos per fesh-fesh dulkes, nepamatėm krašto ir nukritom žemyn. Pažeidėme stebulę ir stabdžių diską. Be stabdžių dar važiuotume, bet skilusi stebulė tikrai neatlaikys likusio greičio ruožo distancijos. Tvarkomės.“, – facebook paskyroje lenktynių metu rašė B. Vanagas.

Galiausiai problemos nesibaigė ir po dar vieno pusašio lužio B. Vanagas dar kartą sulaukė technikų pagalbos. Jau sutemus lietuvis vis dar nebuvo pasiekęs finišo linijos. Finišą lietuvis pasiekė 51 pozicijoje, o nuo lyderių jis atsiliko 7 valandomis, 32 minutėmis ir 46 sekundėmis.

„Trumpai.
Kopose vėl lūžo jau šiandieną keistas pusašis. Kol išsivadavom, kopas užgulė tirštas rūkas.
Šiuo metu pasiekėm CP4, kur leidžiamas servisas. Technikai vėl daro bolidą varomą 4 ratais. Liko 60 km. Naktį pavojinga, tačiau darbą dirbsim iki galo. Daugiau info grįžus.“, – rašė lenktynininkas.

Finišą 30 vietoje pasiekė kitas lietuvis Antanas Juknevičius. Tiesa, iš 23 vietos startavęs lietuvis turėjo nemažai problemų, daugybę kartų keitė padangas, o į finišą atvažiavęs ant dviejų ratų. prarado keletą pozicijų ir nuo nugalėtojo atsiliko 3 valandomis, 11 minučių ir 4 sekundėmis.

„Daugiau nei 10 metų Dakare, bet pirmą kartą į finišą atvažiuoju ant dviejų ratų. Išlindo prieš mus sunkvežimis ir kaip kalėm – vienu metu tris padangas palikom, po to dar du ratus. Ačiū labai Vaidui su Sauliumi, kad sustojo, pasidalino savo atsarginiais ratais, nes būtume ilgai stovėję. Sprogus dar dviems ratams galvojom palaukti pagalbos, bet nusprendėm, kad reikia atropoti iki finišo. Kas kažkiek laiko vis kaitaliodavom ratus vietomis – vienus į priekį, kitus atgal ir t.t. O prieš pat finišą dar padavė ir trialo, ir kopų – su priekiniais varomais kažkokiu būdu išlaviravom. Kaip be dviejų ratų, rezultatas dar labai geras ! Svarbiausia, kad esam finiše, rytoj nauja diena ir vėl kovosim! #fullattack
P.S. Darius suskaičiavo, kad ratus keitėm bent 12 kartų“, – po sudėtingo etapo kalbėjo A. Juknevičius

Pirmąsias tris vietas šiandien užėmė „Peugeot“ vairuotojai. Pirmas liko Sebastianas Loebas, antras Carlosas Sainzas, o bendroje įskaitoje pirmaujantis Stephane Peterhanselis liko trečias.

B. Vanago incidento video:


(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts