Europos jaunimo plaukimo čempionate lietuviai gerina karjeros rekordus ir varžysis finaluose

Lietuviai jaunimo plaukimo čempionate prasibrovė į finalus

Italijoje ir toliau vyksta Europos jaunimo plaukimo čempionatas, kuriame dalyvauja net vienuolika Lietuvos plaukikų. Geriausiai kol kas sekasi A.Savickui – pastarasis pagerino asmeninį karjeros rekordą bei pateko į turnyro finalą.

Aleksas Savickas vaikinų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje distanciją įveikė per 1:01.41, pagerino asmeninį karjeros rekordą ir pateko į rytoj vyksiantį finalą. Lietuvio rezultatas tarp pusfinalio dalyvių buvo trečias. Greitesni už mūsiškį buvo tik Simone Cerasuolo (1:00.89) iš Italijos ir Volodymyr Lisovets' (1:01.05) iš Ukrainos.

Verta paminėti, kad A.Savickas buvo ne vienintelis, kuriam pavyko prasibrauti į finalą. Tomas Navikonis vaikinų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi pirmajame pusfinalyje finišavo penktas, o bendroje įskaitoje tarp visų pusfinalio dalyvių užėmė 8-ąją vietą ir taip pat pateko į finalą. Savo asmeninį asmeninį rekordą pagerinęs lietuvis distanciją įveikė per 50,03. Pusfinalyje stipriausiai pasirodė ir čempionatų rekordą pranoko David Popovici (48.08) iš Rumunijos.

T.Navikonis, Rokas Jazdauskas, Marija Romanovskaja ir Smiltė Plytnykaitė komandinės mišrios estafetės 4 x 100 m l. stiliumi finale daugiau nei 2 sek. pagerino savo rytinį laiką ir užėmė 8-ąją vietą. Lietuvių užfiksuotas rezultatas – 3 min. 35,88 sek. O pirmame estafetės etape plaukęs Tomas Navikonis buvo net kiek greitesnis nei šio vakaro 100 m l. stiliumi pusfinalyje – savo nuotolį jis įveikė per 50.02 sek.