Tokijo žaidynių galva tapo garsi Japonijos olimpietė

Seiko Hashimoto

Tokijo Olimpinės žaidynės, numatytas šių metų vasarą, turi naują vadovę. Ja tapo 56 metų Seiko Hashimoto, pakeitusi iš posto turėjųsį pasitraukti 83 metų Yoshiro Mori po to, kai pastarojo kalbos apie neva pernelyg daug posėdžių metu kalbančias moteris sukėlė pasipiktinimo audrą tiek Japonijoje, tiek už jos ribų.

Naujoji vadovė, pati dalyvavusi ketveriose žiemos ir trejose vasaros Olimpinėse žaidynėse, yra absoliuti pasaulio rekordininkė šiuo atžvilgiu, mat nė vienas kitas atletas nėra dalyvavęs septyniose žaidynėse.

S. Hashimoto varžėse 1988, 1992, ir 1996 metų vasaros Olimpinėse žaidynėse kaip dviratininkė, o 1984, 1988, 1992 bei 1994 metais gynė Japonijos garbę žiemos žaidynėse kaip greitojo čiuožimo atstovė. Būtent šioje sporto šakoje, čiuoždama 1500m distancijoje, vienintelį bronzos medalį ši sportininkė yra iškovojusi 1992 Albervilyje.

„Dabar esu čia, kad atlyginčiau tai, ką turėjau kaip sportininkė, ir galėčiau grąžinti, ką esu gavusi“, – teigė naujoji Olimpinių žaidynių organizacinio komiteto vadovė, kurios vardas, išvertus iš japonų kalbos, reiškia „olimpinę ugnį“.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts