Seniausia pasaulio gyventoja neš olimpinę ugnį

Kane Tanaka, 118 metų amžiaus senolė iš Japonijos, neš olimpinį fakelą per Tokijo olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją.

Ši 1903 metais gimusi moteris yra klasifikuojama kaip seniausia pasaulio gyventoja. Ji gimė vos 7 metais vėliau nei buvo atgaivintos Olimpinės žaidynės, pirmą kartą nuo Antikos laikų surengtos 1896 metais Atėnuose. Moteris pergyvenimo ispaniškąjį gripą, du pasaulinius karus, du kartus įveikė onkologinius susirgimus.

Per ceremoniją savo 100 metrų distancijos didžiąją dalį K. Tanaka įveiks neįgaliojo vežimėlyje, kurį stums vienas iš artimųjų. Vis dėlto, manoma, kad prieš perduodama ugnį sekančiam nešėjui, senolė keletą paskutinių distancijos žingsnių žengs savo kojomis. Beje, avalyne tam jau pasirūpinta – naujus sportbačius įsimintinam įvykiui per pastarąji Kane gimtadienį jai padovanojo šeimos nariai.

Nors K. Tanaka džiaugiasi galimybe tiesiogiai sudalyvauti Olimpinėse žaidynėse, moteris turi ir dar ambicingesnių tikslų. Jos anūkas Eiji Žiniasklaidos atstovams yra užsiminės, kad K. Tanaka ketina sugriauti prancūzei Jeanne Calment priklausantį ilgiausiai Žemėje gyvenusio žmogaus rekordą.

Europietė mirė 1997 metais, sulaukusi 122 metų.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts