Lietuva-Ukraina: regbio trileris su nelaiminga pabaiga

Lietuvos regbio rinktinė

Šeštadienį Šiauliuose Lietuvos vyrų regbio rinktinė po itin atkaklios kovos 37:39 (22:24) nusileido svečiams iš Ukrainos.

Tai buvo jau antrasis Lietuvos regbininkų pralaimėjimas prestižiniame „Trophy“ divizione, kuriame kovojama dėl kelialapio į Europos čempionatą. Prieš tai mūsiškiai 24:27 nusileido Lenkijai.

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova, bet po 40 minučių atkarpos 24:22 pirmavo varžovai iš Rytų Europos. Nepaisant to, antrojo kėlinio pirmoje pusėje Pabaltijo atstovai perėmė inciatyvą ir po 10:0 laimėtos atkarpos pirmavo 32:24, o ukrainiečiai tuo metu dar turėjo žaisti mažumoje. Visgi tarsi Feniksas iš pelenų pakilę svečiai vėl smogė įspūdinga ir po 15:0 laimėtos atkarpos užtikrintai artėjo link pergalės kuomet švieslentėje degė skaičiai 39:32 mūsų varžovų naudai.

Kai atrodė, kad Lietuvos rinktinės likimas jau nulemtas, per pridėtinį teisėjo laiko triukšmingai palaikomi aikštės šeiminkai pelnė prispaudimą, už kurį skiriami 5 taškai. Ukrainos persvara tokiu būdu sutirpo iki 39:37 ir Lietuva turėjo šansą baudos smūgiu, už kurį skiriami trys taškai, išplėti pergalę minimalia persvara. Vis tik lemiamas smūgis praskriejo prie pat Ukrainos ginamų vartų virpsto.

Artimiausiu metu Lietuva dar turės galimybių reabilituotis ir pakovoti dėl pergalių. Spalio 30 dieną Šiauliuose lauks akistata su vokiečiais, o lapkričio 13-ąją lauks išvykos kova su šveicarais.