Akivaizdžiai patobulėjęs D. Sabonis rimtai nusiteikęs pasiekti lietuvių NBA dar neužfiksuotą pasiekimą

Vasarą į Europos čempionatą su Lietuvos rinktine nevykęs ir vietoje to individualų darbą pasirinkęs Domantas Sabonis šį sezoną skina šio pasirinkimo vaisius.

Lyginant su debiutiniu sezonu lietuvis šiemet ne tik pagerino rodiklius visose pagrindinėse statistikos kategorijose (pelnyti taškai, atkovoti kamuoliai, rezultatyvūs perdavimai, perimti kamuoliai ir blokuoti metimai), tačiau ir taikliau atakuoja iš visų aikštės distancijų.

Jei D. Saboniui pavyks per likusią sezono dalį blokuoti bent 6 metimus ir perimti bent 13 kamuolių nesugadinus savo pataikymo, jis taptų vieninteliu lietuviu per visą lygos istoriją, kuris per vienerius metus būtų ne tik pagerinęs visus pagrindinius statistinius rodiklius, tačiau ir būtų pagerinęs taiklumą iš visų aikštės zonų.

Iki šiol vieninteliai trys žaidėjai, kuriems buvo pavykę pagerinti visus pagrindinius statistinius rodiklius buvo Darius Songaila (2004-2005 metų sezone), Linas Kleiza (2007-2008 metų sezone) ir Donatas Motiejūnas (2014-2015 metų sezone). Visgi, visiems jiems nepavyko tuo pačiu pagerinti ir savo taiklumo: L. Kleizai koją pakišo metimai iš toli bei baudos, D. Songailai – tritaškiai, o D. Motiejūnui baudos metimai.

Didžiausią šuolį D. Sabonis šiemet padarė pelnytų taškų (nuo 5,9 taško praėjusį sezoną iki 12,1 taško per susitikimą šiemet), atkovotų kamuolių (nuo 3,6 atkovoto kamuolio praėjusi sezoną iki 8,2 atkovotų kamuolių šiemet) ir rezultatyvių perdavimų (nuo 1 rezultatyvaus perdavimo praėjusi sezoną iki 2,2 šiemet) kategorijose, kuriose jo rezultatai pagerėjo daugiau nei du kartus.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts