Antrąsyk nesuklupo: „Žalgiris“ išvykoje susitvarkė su „Rytu“

Lietuvos krepšinio lygoje pergalių seriją pratęsė Kauno „Žalgiris“ (28-3). Martino Schillerio auklėtiniai išvykos rungtynėse 90:81 (21:22, 25:21, 25:20, 19:18) nugalėjo Vilniaus „Ryto“ (23-7) krepšininkus ir atsirevanšavo po patirto pralaimėjimo savo namų tvirtovėje.

Rungtynės, kaip ir prieš dvi savaites prasidėjo labai aktyviai. Šeimininkai nuo pat pirmųjų minučių stengėsi atakuoti tolimais metais, kur sėkmingai darbavosi Ivanas Buva ir Mindaugas Girdžiūnas. Kauniečiams, kaip ir praėjusiame susitikime nesisekė sustabdyti Ivano Buva, kuris vien per pirmąjį ketvirtį surinko 9 taškus.

Antrajame ketvirtyje vilniečiai ir toliau taškus aktyviai rinko iš trijų taškų zonos ir per pirmąją rungtynių puse pataikė net 8 iš 17 tolimų metimų. „Žalgiris“ iki ilgosios pertraukos realizavo vos 3 tolimus metimus iš 7 bandymų. Vis tik šeimininkams sunkiai sekėsi susitvarkyti su klaidomis, kurias žalgiriečiai išnaudodavo lengvais taškais, o prieš ilgąją pertrauką svečiai pirmavo trimis taškais.

Po ilgosios pertraukos kauniečiai perėmė rungtynių iniciatyvą. „Ryto“ krepšininkams absoliučiai nepavyko sustabdyti rezultatyviai rungtyniavusio Nigelio Hayeso, o „Žalgirio“ krepšininkai po truputį tolo nuo varžovų. Ketvirtajame kėlinyje svečiai susikrovė dviženklį pranašumą, kuri išlaikė iki pat rungtynių pabaigos ir šventė pergalę.

Nugalėtojus į pergalę vedė Nigelis Hayesas, kuris ant parketo praleido 29 minutes ir pelnė 18 taškų (1/2 trit., 5/7 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Pralaimėtojų gretose ir vėl sunkiausiai sustabdomas buvo Ivanas Buva, kuris per 24 minutes pelnė 15 taškų (1/3 trit., 5/5 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.