Buvusiam LKL žaidėjui – diskvalifikacija dėl dopingo

LKL.lt informacija

Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) skyrė amerikiečių krepšininkui Derrickui Low 20 mėnesių diskvalifikaciją dėl dopingo vartojimo.

Krepšininko dopingo mėginys buvo paimtas praėjusių metų balandžio 23 d. po LKL čempionato rungtynių. Tuomet Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandai atstovavęs amerikietis baigė su komanda pasirodymą ketvirtfinalyje, o baudą FIBA paskyrė jau po sezono.

LKL apie šį sprendimą sužinojo tik praėjusios savaitės pabaigoje – FIBA apie savo sprendimą informavo tik Lietuvos antidopingo agentūrą ir Lietuvos krepšinio federaciją.

„Lietuvos krepšinio lyga netoleruoja jokio neleistinų preparatų vartojimo ir pasisako tik už švarią kovą, – pabrėžė LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas. – LKL padedama Lietuvos antidopingo agentūros kiekvieną sezoną vykdo krepšininkų patikrinimą. Šį sezoną mes jau atlikome 10 testų po „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynių, tai pagal iš anksto numatytą programą darysime ir toliau. Tai yra tiksliniai lygos žingsniai siekiant pažaboti bet kokį neleistinų preparatų vartojimą.“

Visi 10 šį sezoną paimtų dopingo testų buvo neigiami.

D. Low dopingo mėginyje rasta stimuliatoriams priskiriamo dimetilbutilamino bei higenamino. Diskvalifikacija baigiasi 2018 m. gruodžio 23 d.

Tai antras dopingo atvejis iš praėjusio sezono – kiek anksčiau dėl dopingo vartojimo įkliuvo kitas tuometis „Pieno žvaigždžių“ žaidėjas Vilmantas Dilys, jis diskvalifikuotas ketveriems metams.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts