Dvi skirtingas žaidimo puses sužaidęs „Žalgiris“ palaužė „ASVEL“

grigonis

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo penktą pergalę šio sezono Eurolygoje. Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje rezultatu 83:74 (13:23; 28:27; 16:10, 26:14) įveikė Vilerbano ASVEL komandą.

Varžovai rungtynes pradėjo pelnydami septynis taškus be atsako, tačiau Thomaso Walkupo tritaškis ir Mariaus Grigonio bei Joffrey Lauvergne dvitaškiai skirtumą sumažino – 7:11. Dar po dvitaškį pridėjo M.Grigonis ir Augustine‘as Rubitas, baudų metimus sumetė T.Walkupas, tačiau varžovai spurtavo, o po nesportinės Pauliaus Jankūno pražangos ir dar labiau nutolo – 13:23.

Prasidėjus antrajam kėliniui iš toli taikliai atakavo Artūras Milaknis, iš po krepšio pataikė T.Walkupas, penkis taškus iš eilės pelnė Martinas Gebenas ir varžovų treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 23:26. Iš toli pataikė Steve‘as Vasturia, penkis taškus pridėjo M.Grigonis, bet varžovai vėl šovė į priekį – 31:41.

Šešis taškus surinko Lukas Lekavičius, iš toli pataikė Nigelas Hayesas, baudų metimus sumetė M.Grigonis, tačiau priartėti nepavyko – 41:50. Iš po krepšio iškart po pertraukos pataikė J.Lauvergne, tą patį padarė M.Grigonis, M.Gebenas ir P.Jankūnas – 49:56.

Po du taškus į komandos sąskaitą pridėjo A.Milaknis ir L.Lekavičius, o kėlinį keturiais taškais iš eilės užbaigė M.Grigonis – 57:60. Du baudų metimus prasidėjus paskutiniam ketvirčiui sumetė P.Jankūnas, o po J.Lauvergne dėjimo iš viršaus „Žalgiris“ pirmą kartą rungtynėse įgijo persvarą – 61:60.

Tolimą metimą per varžovų rankas pataikė M.Grigonis, iš vidutinio nuotolio taiklus buvo A.Rubitas, o po šešių iš eilės L.Lekavičiaus taškų žalgiriečiai padidino savo persvarą– 72:67. Penkis taškus pelnė M.Grigonis, iš viršaus įdėjo M.Gebenas, o keturi taiklūs T.Walkupo baudos metimai įtvirtino pergalę – 83:74

„Žalgiris“: M.Grigonis 25, L.Lekavičius 13, T.Walkupas 11 (7 rez. perd., 6 atk. kam.), M.Gebenas 9, J.Lauvergne 6, A.Milaknis 5, A.Rubitas 4, P.Jankūnas 4, S.Vasturia 3 (6 atk. kam.), N.Hayesas 3.

ASVEL: C.Kahudi 18, G.Yabusele 17 (6 atk. kam.), D.Lighty 16 (4 rez. perd.), P.Lacombe 10 (4 rez. perd.).