Kovoje dėl antrosios vietos „Lietuvos rytas“ pervažiavo „Alba“ komandą

Vilniaus „Lietuvos rytas“ „Siemens“ arenoje susirinkusiems žiūrovams padovanojo įspūdingą pergalę. Vilniečiai be didesnio vargo 94:73 (18:13; 26:22; 25:14; 25:24) nugalėjo Berlyno „Alba“ krepšininkus.

„Lietuvos rytui“ reikėjo iškovoti pergalę 8 taškų skirtumu, kad aplenktų vokiečius turnyrinėje lentelėje, mat Berlyne „Lietuvos rytas“ nusileido 7 taškais. Tačiau vilniečiai sugebėjo revanšuotis su kaupu ir po ilgosios pertraukos tik didino savo persvarą, o po trijų kėlinių pirmavo 20 taškų skirtumu. Vienu metu ekipas skyrė net 26 taškai, tačiau „Lietuvos rytas“ kiek atsipalaidavo rungtynių pabaigoje.

Įdomu tai, kad „Alba“ ekipos lietuvis Marius Grigonis buvo garsiai nušvilptas „Siemens“ arenoje susirinkusių fanų. Nepaisant to, Lietuvos rinktinės gynėjas sužaidė solidžias rungtynes. Gynėjas per 30 minučių pelnė 9 taškus (1/2 dvit., 1/3 trit., 4/4 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo, pažeidė dukart taisykles, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 12 naudingumo balų.

Šiose rungtynėse „Lietuvos rytui“ nepadėjo ir rezultatyviausias komandos krepšininkas Europos taurėje Loukas Mavrokefalidis.

Vilniečiai po šių rungtynių kyla į antrąją vietą ir į priekį praleidžia tik Krasnodaro „Lokomativ“ krepšininkus. Su 5 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais jie išsilygino su „Alba“ ir Limožo CSP. Būtent grupių etapą Europos taurėje „Lietuvos rytas“ ir užbaigs Prancūzijoje su CSP ekipa, kur turės apginti antrąją poziciją grupėje.

„Lietuvos rytas“: T. Petersonas 21 (4/7 trit.), B. Madgenas 19 (6/7 dvit.), M. Girdžiūnas 14, M. Echidas 10 (10 atk. k.).
„Alba“: B. Radosavljevičius 14 (9 atk. k.m N. Giffey 10, M. Grigonis, S. Butterfieldas ir L. Sikma (3/10 dvit.) po 9.

Rungtynių eiga
I kėlinys

„Siemens“ arenoje ant parketo žengęs Marius Grigonis buvo pasitiktas garsių švilpimų ir tokių sulaukė kiekvieną kartą prisilietęs prie kamuolio. Lietuvis prieš rungtynes teigė, kad užaugęs su Kauno „Žalgiriu“ visada jautė ir vis dar jaučia priešpriešą „Lietuvos rytui“.

Jau pirmoje „Lietuvos ryto“ atakoje Travisas Petersonas smeigė tolimą metimą, o po Jimmy Barono dvitaškio vilniečiai pirmavo 5:0. O sužaidus jau 4 minutes po Martyno Echodo keturių taškų iš eilės vilniečiai pirmavo 9:2. Likus 3 minutėms iki pirmojo ketvirčio pabaigos „Alba“ ekipai ir toliau sunkiai sekėsi rinkti taškus, o „Lietuvos rytas“ jau pirmavo 13:5. Vis dėlto kėlinį užbaigti daug sėkmingiau bandė svečia iš Berlyno, kurie sugebėjo sumažinti skirtumą iki minimumo (13:14), tačiau J. Barono tritaškis ir Egidijaus Mockevičiaus baudos metimas leido vilniečiams pirmauti 5 taškų skirtumu po pirmų 10 minučių.

„Lietuvos rytas“: M. Echodas 6 (3/3 dvit., 3 atk. k.), J. Baronas 5.
„Alba“: S. Peno, S. Butterfieldas ir B. Radosavljevičius po 3.

II kėlinys

O nesužaidus net minutės antrajame kėlinyje po Beno Madgeno ir Roko Giedraičio tritaškių „Lietuvos rytas“ pirmavo jau dviženkliu skirtumu – 24:13. Tačiau po 5 iš eilės vokiečių taškų Rimas Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės. Nors M. Grigonis sulaukia švilpimo tik gavęs kamuolį, po jo tikslaus tritaškio „Alba“ sumažino „Lietuvos ryto“ persvarą iki 6. Vis dėlto, Mindaugas Girdžiūnas atsakė tuo pačiu ir vilniečiai pirmavo 31:22. O po B. Madgeno tritaškio vilniečiai turėjo jau rekordinę persvarą – 34:22. M. Girdžiūnas itin nesutiko su teisėjo sprendimo, o nutaręs pasiaiškinti, gavo dar ir techninę pražangą. „Alba“ ekipa šią progą išnaudojo maksimaliai: pelnė 4 taškus ir sumažino atsiliką iki 9 – 31:40. Komandos į rūbines ir išėjo esant 9 taškų skirtumui. Po pirmųjų dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 44:35.

„Lietuvos rytas“: B. Madgneas 10, T. Petersonas 9 M. Echodas 8 (4/6 dvit., 6 atk. k.).
„Alba“: P. Siva ir B. Radosavljevičius po 6, M. Grigonis 5.

III kėlinys

Trečiasis kėlinys vilniečiams neprasidėjo itin sėkmingai. M. Echodas prarado kamuolį, o stabdydamas greitą ataką užsidirbo ir nesportinę pražangą. Svečia iš Berlyno šia dovanėle pasinaudojo ir priartėjo iki 7 taškų – 37:44. „Alba“ bandė perlaužti rungtynes ir priartėti prie „Lietuvos ryto“, tačiau aikštės šeimininkai į rezultatyvias svečių atakas atsakydavo tuo pačiu. Sužaidus kiek daugiau negu 3 minutes vilniečiai pirmavo 51:40. Likus 3 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos vilniečiai jau buvo pabėgę į priekį ir pirmavo 61:42. Vilniečiai neatsipalaidavo ir per likusį laiką, o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 69:49.

„Lietuvos rytas“: B. Madgneas , M. Girdžiūnas ir T. Petersonas po 12, M. Echodas 10 (10 atk. k.).
„Alba“: S. Butterfieldas ir L. Sikma (3/9 dvit.) po 9, B. Radosavljevičius 8.

IV kėlinys

Vilniečiai ketvirtojo kėlinio pradžioje pademonstravo, kad juokauti nesiruošia. T. Petersonas smeigė du tritaškius iš eilės, B. Madgenas pridėjo dvitaškį ir skirtumas buvo triuškinantis – 26 taškai (77:51). R. Kurtinaitis į aikštę metė ir rungtynėse prieš tai dar nežaidusius Mindaugą Lukauskį ir Margirį Normantą. Įpusėjus ketvirčiui svečiai sumažino atsilikimą iki 22 (60:82), o M. Echodui gavus penktąją pražangą B. Hundtas pataikė du baudų metimus. „Lietuvos rytas“ kiek atsipalaidavo rungtynių pabaigoje ir Vokietijos sotinės ekipos krepšininka isumažino atsilikimą iki 16 – 66:82. Vis dėlto vilniečiai greitai atstatė 20 taškų persvarą ir pirmavo 87:67. Arenos lanką sudrebino ir 38-erių Mindaugas Lukauskis, kuris greitoje atakoje sugrūdo kamuolį į krepšį. O likus minutei varžovai užsidirbo dar ir nesportinę pražangą, kuri tik puikiai apibūdino vokiečių pralaimėjimą.