Eurobasket 2017 finalas: Slovėnija – Serbija (apžvalga)

Europos čempionate šiandien bus sužaistos svarbiausios pirmenybių rungtynės, po kurių paaiškės šių metų senojo žemyno nugalėtoja, kuri tokiu titulu galės džiaugtis iki pat 2021 metų.

Didysis finalas tarp Slovėnijos ir Serbijos rinktinių prasidės 21:30 val.

Slovėnija:

Pasiekimai Europos pirmenybėse:

Geriausias pasiekimas: 1 arba 2 vieta (2017 metais)

Slovėnijos rinktinė iki šio čempionato nebuvo iškovojusi nė vieno medalio per visą savo krepšinio istoriją. Arčiausiai medalių jie buvo 2009 metais, tačiau patekę į pusfinalį jie suklupo tiek rungtynėse dėl patekimo į finalą, tiek mače dėl bronzos. Po pergalės pusfinalyje paaiškėjo, jog slovėnai pasidabins pirmuoju savo medaliu, o šios pirmenybės bet kokiu atveju įeis į šios šalies krepšinio istoriją.

Kelias iki pusfinalio:

A grupė: Slovėnija 90:81 Lenkija
A grupė: Slovėnija 81:78 Suomija
A grupė: Slovėnija 78:72 Graikija
A grupė: Slovėnija 102:75 Islandija
A grupė: Slovėnija 95:78 Prancūzija
Aštuntfinalis: Slovėnija 79:55 Ukraina
Ketvirtfinalis: Slovėnija 103:97 Latvija
Pusfinalis: Slovėnija 92:72 Ispanija

Šiame čempionate slovėnai kol kas žygiuoja užtikrintai ir be kluptelėjimų. Grupių etape iškovoję visas penkias pergales, jie vėliau be didesnių problemų aštuntfinalyje įveikė ukrainiečius. Tiesa, ketvirtfinalio etape Slovėnijos rinktinei lengva tikrai nebuvo – mače su Latvijos nacionaline ekipa jiems reikėjo kautis iki pat rungtynių pabaigos, o galiausiai įspūdingose rungtynėse pergale ir kelialapiu į pusfinalį džiaugėsi būtent slovėnai. Ne ką prasčiau Slovėnijos rinktinė atrodė ir pusfinalyje, kuriame įveikė Ispanijos krepšininkus.

Lyderiai:

Goranas Dragičius – 21 taškas, 5,4 rezultatyvaus perdavimo ir 1,5 perimto kamuolio per rungtynes;

Luka Dončičius – 15,1 taško, 8,3 atkovoto kamuolio ir 3,8 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes;

Anthony Randolphas – 11,8 taško ir 5,4 atkovoto kamuolio per rungtynes.

Slovėnijos rinktinės lyderių duetas ir toliau siautėja Europos čempionate. Gorano Dragičiaus ir Luka Dončičiaus tandemo iki šiol sustabdyti nepavyko niekam. Abu šie žaidėjai tiek kuria progas savo metimams, tiek laiku suranda atsidengusius komandos draugus, o tai dar labiau apsunkiną jų galimą neutralizaciją.

Visgi, net ir be šių žaidėjų slovėnai turi ir daugiau pavojingų žaidėjų – komandos lyderiams puolime puikiai talkina Anthony Randolphas, Klemenas Prepeličius ir Gašperas Vidmanas, kurie visi vidutiškai renko po 9-13 taškų per rungtynes. Negana to, visi šie žaidėjai nesibaido ir darbo gynyboje, tad kartu su G. Dragičiumi ir L. Dončičiumi jie sudaro itin galingą ir iki šiol dar nesustabdytą jėgą.

Serbija:

Pasiekimai Europos pirmenybėse:

Geriausias pasiekimas: 1 vieta (3 kartus)

Geriausius savo laikus Serbijos rinktinė išgyveno 1995-2001 metais. Tuo metu dar Serbijos ir Juodkalnijos rinktinė tris kartus tapo Europos čempione, o dar kartą pasipuošė bronzos medaliais. Visgi, nuo 2006 metų, kai Juodkalnija paskelbė nepriklausomybę ir atsiskyrė nuo šalies, Serbijos rinktinei Europos čempionato medalius iki šio čempionato iškovoti pavyko vos kartą – 2009 metais, kai jie suklupo tik pirmenybių finale ir liko su sidabro medaliais. 2015 metais iki medalių serbams pritrūko vos vieno žingsnio, tačiau galiausiai jie pirmenybes užbaigė dviem pralaimėjimais iš eilės ir užėmė ketvirtąją vietą.

Kelias iki pusfinalio:

D grupė: Serbija 92:82 Latvija
D grupė: Serbija 72:75 Rusija
D grupė: Serbija 80:74 Turkija
D grupė: Serbija 82:68 Didžioji Britanija
D grupė: Serbija 74:54 Belgija
Aštuntfinalis: Serbija 86:78 Vengrija
Ketvirtfinalis: Serbija 83:67 Italija
Pusfinalis: Serbija 87:79 Rusija

Serbijos rinktinė, nors ir palaimėjo mačą su Rusija antrąjame ture, galiausiai laimėjo D grupės kovas. Aštuntfinalyje jiems teko pavargti susitikime su Vengrija, tačiau galiausiai serbai įrodė savo pranašumą. Kiek lengviau jiems susiklostė ketvirtfinalio rungtynės su Italija, kuriose nuo antrojo kėlinio serbai varžovams nebeleido priartėti arčiau nei 8 taškų skirtumu ir šventė įtikinamą pergalę. Galiausiai serbai gavo progą atsikeršyti ir rusams: pusfinalyje antrą kartą stoję į kovą su Rusijos rinktinę, šį kartą pranašesni buvo Serbijos krepšininkai, kurie pateko į čempionato finalą.

Lyderiai:

Bogdanas Bogdanovičius – 20,3 taško, 3,5 atkovoto kamuolio ir 5 rezultatyvūs perdavimai per rungtynes;

Bobanas Marjanovičius – 13,3 taško ir 5 atkovoti kamuoliai per rungtynes.

Stefanas Jovičius – 7 taškai, 5,9 rezultatyvaus perdavimo ir 2 perimti kamuoliai per rungtynes;

Serbijos rinktinėje individualiu meistriškumu išsiskiria Bogdanas Bogdanovičius. Dar prieš čempionatą serbams netekus daugybės pajėgių žaidėjų, šiose pirmynybėse būtent iš šio 25-erių metų krepšininko buvo tikėdamasi, jog jis taps naujuoju komandos lyderiu. Trenerių ir komandos draugų pasitikėjimą B. Bogdanovičius šiame čempionate pateisina su kaupu, o būtent jis pusfinalyje sunkiu momentu pelnė keletą labai svarbių metimų bei padėjo savo rinktinei prasibrauti į finalą.

Visi kiti Serbijos žaidėjai puikiai atlieka jiems paskirtas užduotis: Stefanas Jovičius sėkmingai organizuoja komandos atakas ir puikiai dirba gynyboje skaitydamas varžovų žaidimą bei perimdamas kamuolius, Milanas Mačvanas ir Vladimiras Lučičius stengiasi išnaudoti jiems sukuriamas galimybes atakuoti tiek iš toliau nuo krepšio, tiek iš artimesnių distansijų, o žaidimo laiką besidalijantys centrai Ognjenas Kuzmičius ir Bobanas Marjanovičius bando dominuoti abejose baudos aikštelėse. Geriau tai sekasi daryti pastarąjam, kuris vos per 16 žaidimo minučių per rungtynes jis vidutiniškai renka po 13,3 taško.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts