Eurobasket 2017 ketvirtfinalis: Slovėnija – Latvija (apžvalga)

Šį vakarą įvyks ir dar vienos intriguojančios Europos čempionato ketvirtfinalio rungtynės. 21:45 val. aikštėje išvysime dviejų itin talentingų ir pergalių išsiilgusių krepšinio šalių akistatą: Slovėnijos rinktinė kovos su Latvijos nacionaline ekipa.

Slovėnams šios pirmenybės iki šiol klostosi idealiu scenarijumi: visos penkios pergalės grupių etape bei aštuntfinalyje užtikrintai įveikti ukrainiečiai. Pastarosiose rungtynėse su didesniu pasipriešinimu Slovėnijos rinktinė nesusidūrė ir varžovus sutriuškino 79:55.

Neabejotinas Slovėnijos rinktinės lyderis – Goranas Dragičius. Po 21,2 taško per rungtynes vidutiniškai renkantis slovėnas grupių etape demonstravo dar įspūdingesnę statistiką, tačiau aštuntfinalyje jis nesužaidė pačio geriausio savo mačo, o jo sąskaitoje buvo vos 5 taškai. G. Dragičiaus laimei, šioje rinktinėje ir be jo yra žaidėjų, kurie gali savo žaidimu atnešti slovėnams pergalę. Suspindėti progos nepraleidžia nei talentingasis Luka Dončičius, nei puikiai lyderiams padedantys Anthony Randolphas, Klemenas Prepaličius ar Gasperas Vidmaras.

Latvijos rinktinė šias pirmenybes pradėjo nesėkme, tačiau vėliau įsibėgėjo ir iškovojo penkias pergales iš eilės. Prieš Latvijos rinktinės jėgą nieko prieš pastatyti negalėjo ir latvių aštuntfinalio varžovė Juodkalnija, kuri buvo sutriuškinta 100:68.

Ryškiausia Latvijos rinktinės žvaigždė Kristapas Porzingis, šį čempionatą įrodinėja, kad ne veltui yra laikomas vienu iš talentingiausių pasaulio krepšininkų. Latvis šį čempionatą jau ne kartą džiugino savo rinktinės gerbėjus kurdamas įspūdingus epizodus tiek atakuojant (vidutiniškai po 21,8 taško per rungtynes), tiek ginantis prieš varžovų išpuolius (vidutiniškai po 2 blokus per rungtynes). Tiesa, Latvijos rinktinėje šį čempionatą blizga ne tik K. Porzingis: savo įvairiapusiu žaidimu išsiskiria Janis Timma (vidutiniškai 15,2 taško, 6,2 atkovoto kamuolio ir 4 rezultatyvūs perdavimai per rungtynes), puolime žiba taškus bet kada galintys pelnyti broliai Davis ir Dairis Bertaniai (Davis vidutiniškai renka po 12,2, o Dairis po 11 taškų per rungtynes), o rinktinės atakoms puikiai vadovauja Janis Strelnieks (vidutiniškai po 6,2 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes). Puikų pagrindinių žaidėjų derinį savo ekipoje turinčiam Ainarui Bagatskiui belieka tikėtis, kad jo rinktinei kojos nepakiš jaudulys ir per didelis noras į savo šalį parvežti Europos čempionato medalius.

Kuriai iš šių rinktinių pavyks dar vienu žingsneliu priartėti prie Europos pirmenybių medalių, sužinosime jau 21:30 val. prasidėsiančiose rungtynėse, kuriose neabejotinai išvysime įspūdingą aukščiausio lygio krepšinio reginį.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts