Eurolyga: „Panathinaikos“ pirmą kartą šiemet krito namuose, „AX Armani“ išplėšė pergalę metimu paskutinę sekundę (REZULTATAI, VIDEO)

Šį vakarą dar keturiomis rungtynėmis baigėsi dar viena Eurolygos kovų savaitė.

Anksčiausiai prasidėjo Stambulo derbis – „Anadolu Efes“ (5/14) susitiko su principine varžove – „Fenerbahce“ (13/6) ekipa. Nors šeimininkai kovojo iki pat susitikimo pabaigos, pergale 89:84 džiaugėsi Eurolygos čempionė „Fenerbahce“. „Anadolu Efes“ neišgelbėjo ir fantastišką mačą sužaidęs Toney Douglasas, kuris per 24 minutes pelnė 29 taškus ir surinko 36 naudingumo balus.

Kiek vėliau Graikijoje įvyko intriguojanti akistata: Luko Lekavičiaus „Panathinaikos“ (12/7) patyrė pirmąją sezono nesėkmę namuose 70:75 pralaimėdama prieš Eurolygos lyderį CSKA (15/4) klubą.

L. Lekavičius aikštėje praleido vos dvi minutes, per kurias prametė vienintelį dvitaškį, kartą suklydo ir užsidirbo bloką bei surinko -3 naudingumo balus.

Kitose rungtynėse trijų lietuvių atstovaujama „AX Armani“ (6/13) išvykoje po dramatiškos kovos 83:82 palaužė „Baskonia“ (8/11) krepšininkus. Dar ketvirtojo kėlinio pradžioje italai turėjo dviženklį pranašumą, tačiau jo išlaikyti jiems nepavyko ir viskas sprendėsi mačo pabaigoje. „AX Armani“ atsilikinėjo vienu tašku, tačiau paskutinę mačo sekundę iš po krepšio pasižymėjęs Jordanas Theodore'as persvėrė rezultatą savo komandos naudai ir atnešė jiems antrąją pergalę iš eilės.

Iš lietuvių pastebimiausias buvo Artūras Gudaitis, kuris per 22 minutes surinko 12 taškų (3/3 dvitaškiai, 6/8 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą bei kartą suklydo. Susitikimą jis baigė su 18 naudingumo balų.

Mindaugas Kuzminskas per 23 minutes pelnė 10 taškų (26/ dvitaškių, 1/3 tritaškių, 3/3 baudų), atkovojo du ir peėmė vieną kamuolį bei atliko vieną rezultatyvų perdavimą. Jo sąskaitoje – 11 naudingumo balų.

Tuo tarpu Mantas Kalnietis žaidė septynias minutes, per kurias pataikęs vienintelį mestą dvitaškį surinko du taškus. Įžaidėjas taip pat du kartus atkovojo kamuolį, atliko du rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo bei surinko 4 naudingumo balus.

Paskutinėse rungtynėse ispaniškame derbyje „Unicaja“ (8/11) 80:75 įveikė „Real“ (12/7) bei nutraukė jų pergalių seriją.

Jonas Mačiulis pralaimėjusių gretose aikštėje praleido 18 minučių, per kurias pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškių, 0/3 tritaškių), atkovojo 5 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą bei perėmė vieną kamuolį. Šiame mače lietuvis surinko 4 naudingumo balus.