„Lietuvos rytas“ prieš „RETAbet“ pasiekė užtikrintą revanšą

Trečiadienio vakarą kovas Europos taurėje sėkmingai pratęsė Vilniaus „Lietuvos rytas“, kurie laimėjo svarbų susitikimą Ispanijoje.

Vilniečiai 96:79 iškovojo pergalę prieš pirmajame rate juos įveikusią „RETAbet“ ekipą.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse Vilniuje, netikėtą pergalę 93:83 iškovojo svečiai, kurie vėliau patyrė nesėkmes prieš visas kitas keturias šios grupės komandas ir nusirito į C grupės dugną. Ne ką sėkmingiau šiai ekipai sekasi ir Ispanijos čempionate, kuriame po aštuonių turų jie užima vos tryliktą poziciją.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau žaidė šeimininkai, kurie po aštuonių žaidimo minučių pirmavo devyniais taškais (11:20). Per paskutines dvi minutes vilniečiai sugebėjo sumažinti varžovų pranašumą iki penkių taškų (17:22).

Antrojo kėlinio pradžia „RETAbet“ ekipai nieko blogo nežadėjo, o po keturių sužaistų minučių jie vis dar pirmavo keturiais taškais (28:32). Visgi, tuomet 12:0 atkarpą laimėję vilniečiai įsiveržė į priekį ir nors kėlinio pabaigoje varžovai priartėjo prie „Lietuvos ryto“ komandos, tačiau į ilgąją pertrauką komandos išėjo svečiams turint trijų taškų persvarą (42:39).

Po pertraukos Ispanijos ekipa per pirmąsias keturias atakas pelnė 12 taškų, tačiau po dviejų Traviso Petersono dėjimų bei Roberto Carterio tritaškio, „Rytas“ susigrąžino vieno taško persvarą (53:52). Nors vėliau varžovams buvo pavykę susigrąžinti pranašumą, Chriso Kramerio vedami vilniečiai surengė dar vieną įspūdingą atkarpą 14:0 ir po trijų kėlinių pirmavo devyniais taškais (73:64).

Ketvirtą kėlinį pradėję pelnydami septynis taškus be atsako, vilniečiai įgijo 16 taškų persvarą (80:64), kurią jie sugebėjo išlaikyti iki pat susitikimo pabaigos bei džiaugėsi trečia pergale šio sezono Europos taurėje.

Trečią pergalę iškovoję „Lietuvos ryto“ krepšininkai gerokai pagerino savo situaciją C grupėje. Trečioje vietoje žengiantys vilniečiai penktoje vietoje žengiančius varžovus dabar lenkia dvejomis pergalėmis.

Įspūdingą mačą sužaidė Chrisas Krameris, kruis pelnė 27 taškus, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 38 naudingumo balais.

Rezultatyviausi žaidėjai:

RETAbet“: M. Gladness 15, D. Todorovič 14 (10 atkovotų kamuolių), A. Mumbru 13, J. Tabu ir P. Tomas po 11.

Lietuvos rytas“: C. Kramer 27, R. Giedraitis 14, L. Mavrokefalidis 13, R. Carter 12, M. Echodas ir J. Baronas po 10.