Fantastiškai spurtavusi Lietuvos U16 rinktinė patiesė Rusiją

Lietuvaičių triumfas

Penktadienio vakare Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjėje įspūdingą pergalę pasiekė Lietuvos U16 jaunučių rinktinė. Remigijaus Bradausko treniruojami geriausi Lietuvos šešiolikmečiai 84:79 (20:19, 15:21, 12:22, 25:9, 13:8) įveikė bendraamžius iš Rusijos ir žais FIBA „Challenger“ turnyro finale.

„Challenger“ turnyras yra neoficialus 2021 metų Europos U16 čempionatas. Oficialiosios pirmenybės buvo atšauktos dėl koronaviruso keliamų grėsmių.

Įdomiausia, kad Rusija šiame pusfinalo mače tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose. Likus žaisti vos kiek daugiau nei 5 minutes iki susitikimo pabaigos, rusai pirmavo net 15 taškų skirtumu – 71:56. Nepaisant to, jie per likusį mačo laiką kamuolio į krepšį pasiųsti daugiau nesugebėjo – Lietuva laimėjo likusią kėlinio dalį ir išplėšė pratęsimą (71:71).

Pirmus 7 taškus per pratęsimą pelnę lietuvaičiai padidino savo pranašumą iki 78:71, tačiau susisgribę rusai sugebėjo grįžti į rungtynes ir atkurti intrigą. Nepaisant to, dar sykį galutinai perimti iniciatyvos jie nesugebėjo.

Lietuvaičiams Ernestas Matulevič pelnė 19 taškų ir atkovojo net 16 kamuolių, Petras Padegimas pridėjo 17, Kristupo Kepežinsko bei Justo Žiubrio sąskaitose po 15 taškų.