Fantastiškai žaidęs ir rekordą pagerinęs L. Birutis pergalės neatnešė: „Žalgiris“ pateko į finalo ketvertą

LKL.lt

Laurynas Birutis pelnė 35 taškus ir visas rungtynes privertė prakaituoti Kauno „Žalgirio“ krepšininkus.

Vis dėlto čempionų nervai lemiamu metu buvo tvirtesni, ir „Žalgiris“ iškovojo kelialapį į SIL–Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą.

Nugalėtojų titulą ginantis „Žalgiris“ savo aikštėje 85:78 pranoko „Šiaulius“.

Savaitgalį Klaipėdoje vyksiančiame finalo ketverte „Žalgiris“ pusfinalyje stos į kovą su Panevėžio „Lietkabeliu“ – šį varžovą kauniečiai pranoko praėjusių metų finale.

„Žalgiriui“ priklausantis, tačiau „Šiauliams“ atstovaujantis L. Birutis buvo centrinė figūra aikštėje. Aukštaūgio vedami „Šiauliai“ daugiau nei tris kėlinius buvo nesustabdomas ir neleido „Žalgiriui“ jaustis ramiai dėl kelialapio į finalo ketvertą.

Kai likus mažiau nei trims minutėms L. Birutis pelnė 35-ąjį tašką, „Šiaulių“ atsilikimas siekė tik 3 taškus – 75:78.

Likus pusantros minutės Kevinas Pangosas dvitaškiu atitolino „Žalgirį“, Edgaras Ulanovas pridėjo dvitaškų ir lemiamu metu tiksliau sužaidę šeimininkai išplėšė kelialapį į finalo ketvertą Klaipėdoje.

„Žalgiris“: Vasilije Micičius 14 (7 rez. perd.), Artūras Milaknis 13 (3/6 tritaškių), Aaronas White‘as 10.

„Šiauliai“: Laurynas Birutis 35 (14/22 dvitaškių, 11 atk. kam.), Nickas Zeisloftas 17 (5/7 tritaškių), Vytautas Šarakauskas 12.

20-metis L. Birutis tapo nauju SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro rekordininku pagal pelnytus taškus. Iki šiol rekordas priklausė Laimonui Kisieliui – 2016-aisiais tuometis Prienų–Birštono „Vytauto“ puolėjas pelnė 26 taškus.

Tuo metu Kevinas Pangosas tapo nauju turnyro rekordininku pagal rezultatyvius perdavimus. Iki šiol rekordas priklausė buvusiam Klaipėdos „Neptūno“ kapitonui Martynui Mažeikai – 8 perdavimai, K. Pangosas atliko 10 rezultatyvių perdavimų.