Ignui Brazdeikiui suteikta Lietuvos pilietybė

Ignas Brazdeikis

Kaune gimusiam ir vos prieš keletą dienų geriausias NBA karjeros rungtynes debiutuojant „Orlando Magic“ gretose sužaidusiam Ignui Brazdeikiui pagaliau suteikta Lietuvos pilietybė. „New York Knicks“ sudėtyje neįsitvirtinęs ir į Orlandą persikėlęs 22 metų krepšininkas pasą iš Lietuvos generalinio konsulato Niujorke arba Lietuvoje turėtų pasiimti po kelių savaičių, kuomet baigsis NBA reguliarusis sezonas.

Anksčiau I. Brazdeikis gynė Kanados jaunimo rinktinių garbę, su šios šalies apranga yra dalyvavęs tarptautiniuose turnyruose. Norėdamas rungtyniauti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje, 198cm ūgio krašto puolėjas dar turi gauti paleidžiamąjį raštą iš Kanados krepšinio federacijos, sutvarkyti keletą kitų dokumentų.

Visgi jau dabar aišku, kad kanadiečiai Igno mėginimui vėl užsivilkti gimtosios šalies marškinėlius netrukdys, o ir Lietuvos krepšinio federacijos vadovai yra suinteresuoti jo atvykimu į Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklą.

Įgydamas Lietuvos pilietybę, I. Brazdeikis neprarado kanadietiško paso. Lietuvos pilietybę jis įgyjo gimdamas, o klevo lapo šalies – gyvendamas joje nuo vaikystės, kuomet persikraustė iš Kauno.

Nors „New York Knicks“ lietuvio talentu nepatikėjo net po svaiginančių pasirodymų dukterinės Niujorko ekipos sudėtyje G lygoje (20,8 taško, 9,8 atkovoto kamuolio per 12 rungtynių), šio krepšininko talentas ir potencialas yra nenuginčijami.

Klubinis sezonas I. Brazdeikiui turėtų baigtis gegužės 15 dieną, kuomet į atkrintamąsias nepateksianti „Orlando Magic“ sužais paskutinįjį reguliariojo sezono susitikimą.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts