Ispanijos Karaliaus taurės finale bus žaidžiamas „El Clasico“

G. Deckas atakuoja krepšį

Ispanijos Karaliaus taurės pirmajame pusfinalyje susitiko Madrido „Real“ ir Tenerifės „Lenovo“ komandos.

Rungtynės prasidėjo abiejų ekipų taikliais tolimais šūviais, tačiau jau po kurio laiko po 6 iš eilės Marcelinho Huerto pelnytų taškų Tenerifės ekipa pabėgo į priekį 19:13, o po pirmo kėlinio pirmavo 22:19.

Antrajame kėlinyje salų atstovai vieną po kitos rengė sėkmingas atakas, o Pablo Lasso auklėtiniai klydo ir nerado vaistų polime. Po dviejų Tylerio Cavanaugh tritaškių Madrido karališkasis klubas buvo priverstas prašyti pertraukėlės, kadangi atsilikinėjo jau 12 taškų (20:32), tačiau ir po jos reikalai nėjo geryn. Vienu metu ekipas skyrė jau 18 taškų (22:40), bet tada prabilo „Real“ lyderiai Sergio Llullas, Gabrielis Deckas, Rudy Fernandezas, sumažinę skirtumą iki 6 taškų mačui įpusėjus (40:46).

Trečiojo ketvirčio pirmoje pusėjo laikėsi vienženklė Tenerifės klubo persvara, bet antroje kėlinio dalyje rungtynių favoritai iš Madrido labai suintensyvino savo gynybą ir laimėję atkarpą 11:0 pirmą sykį rungtynėse persvėrė rezultatą savo naudai (64:59), o ekipos išėjo ruoštis lemiamai 10 minučių atkarpai baltiesiems pirmaujant 65:62.

Paskutiniame ketvirtyje ilgai laikėsi trapus „Real“ pranašumas, tačiau likus žaisti maždaug 3 minutes iki susitikimo pabaigos du taiklūs G. Decko ir Fabieno Causeuro tritaškiai padidino madridiečių atotrūkį iki 7 taškų – 79:72. „Lenovo“ per paskutines minutes daro viską, kad priartėtų, bet pavyti „Real“ nepajėgė.

Pablo Lasso kariauna žengė į finalą švieslentėje degant skaičiams 85:79.

Real: Gabrielis Deckas ir Fabienas Causeur po 18, Jaycee Carrollas ir Sergio Llullas po 11, Trey‘us Thompkinsas ir Walteris Tavaresas po 6.

„Lenovo“: Marcelinho Huertas 22, Franas Guerra 15, Bruno Fitipaldo 13, Aaronas Doornekampas ir Tyleris Cavanaugh po 8.

Antrajame dienos pusfinalyje tarp Šarūno Jasikevičiaus, Tomo Masiulio bei Dariaus Maskoliūno treniruojamos „Barcelona“ ir lietuvių krepšininkų Tado Sedekerskio bei Roko Giedraičio atstovaujamos Vitorijos „Baskonia“ vyravo totaliai gynybinis krepšinis.

Sužaidus 10 minučių, katalonai pirmavo 15:12, o Pieria Henry baskų klubui buvo surinkęs 10 taškų. Vienintelis kitas krepšininkas, kuris pirmajame ketvirtyje Vitorijos atstovams pelnė 2 taškus, buvo dėjimą realizavęs Tonye Jekiri.

Nelabai rezultatas keitėsi ir antrojo ketvirčio pirmoje dalyje, tačiau vėliau ekipos šiaip ne taip pajudėjo iš puolimo sąstingio. Per paskutines keturias pimosios rungtynių pusės minutes tris tolimus metimus įsmeigusi „Barca“ į rūbinę išėjo ilsėtis turėdama 11 taškų persvarą (38:27).

Po ilgosios pertraukos Barselonos miesto reprezentacinei komandai puikiai pavyko kontroliuoti rungtynių eigą ir Vitorijos atstovų bandymai priartėti iki vienženklio atstumo buvo bevaisiai – trečią kėlinuka 26:20 laimėję katalonai prieš lemiamą ketvirtį turėjo jau 17 taškų pranašumą (64:47)

Po Alexo Abrineso tritaškio ketvirtojo kėlinio pradžioje skirtumas tarp ekipų išaugo iki 20 taškų ir atrodė, kad rungtynėse intrigos nebeliko. Vis dėlto, baskų komandos žaidėjai manė kitaip: vedami perimetro žaidėjų Zorano Dragičiaus, Lucos Vildozos bei P. Henry, jie laimėjo atkarpą 18:2, sumažindami atsilikimą iki 4 taškų (69:65). Vis dėlto, „Barca“ neleido „Baskonia“ komandai sukurti sensacijos ir laimėjo rungtynes 77:68.

Rokas Giedraitis baskų ekipai surinko 5 taškus, Tadas Sedekerskis pelnytais taškais nepasižymėjo.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 16, Cory Higginsas 15, Kyle‘as Kuricas 10, Alejandro Abrinesas 9, Brandonas Daviesas 8.

„Baskonia“: Pierria Henry 19, Tonye Jekiri 15, Achille Polonara ir Luca Vildoza po 10.