Kovingumą demonstravęs „Rytas“ krito Stambule

Vilniečiai krito Stambule

Antrąjį pralaimėjimą trečiose FIBA Čempionų lygos rungtynėse patyrė Vilniaus „Rytas“. Sostinės klubas išvykos mače 79:82 (6:22, 21:22, 21:11, 21:14, 5:5, 5:8) neatsilaikė prieš Stambulo „Besiktas“ krepšininkus.

Itin prastai vilniečiams susiklostė jau pirmasis kėlinys, per kurį buvo pelnyti vos 6 taškai, o praleisti net 22. Tai leido šeimininkų ekipai susikrauti solidų 16 taškų pranašumą sužaidus vos ketvirtį rungtynių laiko.

Antrajam ketvirčiui einant link pabaigos, „Ryto“ atsilimas siekė jau net 21 tašką (55:34) ir atrodė, kad mačo baigtis jau aiški. Vis dėlto, po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė.

Vienu metu 14:0 atkarpą laimėję Lietuvos vicečempionai sumažino atsilimą iki 48:55, o ketvirtajame kėlinyje pavijo varžovus. Likus žaisti 1,6 sekundės Ivanas buvo ralizavo vieną baudos metimą ir komandos keliavo žaisti pratęsimą, po kurio dar sekė papildomos 5 žaidimo minutės.

Jose paskutinėmis sekundėmis trimis taškais atsilikinėjęs „Rytas“ turėjo realią progą išplėšti trečiąjį pratęsimą tritaškiu metimu, bet lemiami Margirio Normanto bei Mindaugo Girdžiūno šūviai skriejo pro šalį.

Neskaitant pralaimėjimo, „Rytas“ patyrė dar vieną negandą – dėl patirtos sunkios traumos iš rikiuotės iškrito Vaidas Kariniauskas.

Stambulo „Besiktas“: Trevonas Bluiettas 21, Dedricas Lawsonas 17, Isaiah Whiteheadas 16, Joshua Reavesas 7.

Vilniaus „Rytas“: Margiris Normantas 18, Gytis Radzevičius ir Mindaugas Girdžiūnas po 13, Ivanas Buva 12, Maurice'as Ndouras 9.