Lietuvos krepšininkai pergalingai pradėjo atranką į olimpines žaidynes

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo kovas dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai Kaune 76:65 (11:10, 25:18, 19:16, 21:21) nugalėjo Venesuelos krepšininkus ir iškovojo pirmąją pergalę A grupėje.

Rungtynes abi komandos pradėjo nervingai ir labai nerezultatyviai. Lietuviai pirmajame kėlinyje labai netaikliai atakavo iš žaidimo ir pataikė vos 4 metimus iš 16. Vis tik, varžovų pataikymas taip pat neatrodė užtikrintai atakuodami lietuvių krepšį, o pirmasis ketvirtis baigėsi 11:10 mūsiškių naudai.

Antrajame kėlinyje lietuviai kur kas užtikrinčiau pataikė iš žaidimo, o to pagrindinė priežastis buvo Jonas Valančiūnas, kuris po dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjo 14 taškų. Nors lietuviams pavyko sėkmingiau kurti rezultatyvias atakas klaidų išvengti nepavyko, jų per pirmąją rungtynių pusę padarytą – 8.

Po ilgosios pertraukos lietuviams pagaliau pavyko sukurti sėkmingas atakas iš tolimos distancijos. Besibaigiant trečiajam kėliniui Venesuelos krepšininkai užsidirbo nesportinę pražangą, o tuo pasinaudodama Lietuvos komanda susikrovė 11 taškų pranašumą. Lemiamame ketvirtyje lietuviams iki pat mačo pabaigos pavyko išsaugoti per pirmuosius tris kėlinius susikrautą pranašumą ir iškovoti pirmąją pergalę

Lietuvius, kaip ir pasiruošimo etape į pergalę vedė Jonas Valančiūnas, kuris per 21 žaidimo minutę pelnė 20 taškų (8/9 dvit., 4/4 baud.) ir atkovojo 11 kamuolių.

Sekančiose rungtynėse Lietuviai liepos 1 d. stos į kovą prieš Pietų Korėjos krepšininkus.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 20, Domantas Sabonis 12, Mantas Kalnietis 12, Rokas Giedraitis 10.

Venesuela: Davidas Cubillianas 11, Michaelas Carrera 9, Heissleris Guillentas 8.