Lietuvos krepšinio rinktinė įveikė dar vieną atrankos langą

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sužaidė dar dvi rungtynes atrankoje į Europos krepšinio čempionatą. Šįsyk abu mačai vyko Vilniuje, kadangi FIBA Europe nusprendė atranką rengti vadinamojo burbulo principu – vienos grupės atstovai žaidžia viename mieste.

Taigi, šviežiai iš „Siemens“ į „Avia Solutions Group“ persivadinusioje arenoje Dariaus Maskoliūno treniruojami lietuviai grumėsi su Danijos ir Belgijos krepšininkais.

Pirmasis rezultatas – itin netikėtas

Pirmosiose rungtynėse Lietuvos krepšinio rinktinė užfiksavo tikrai sensacingą rezultatą. Mūsiškiai sensacingai 76:80 turėjo pripažinti Danijos rinktinės pranašumą ir šiai Skandinavijos komandai pralaimėjo pirmą kartą šalies istorijoje.

Lietuviai rungtynėse startavo kur kas geriau ir antrajame kėlinyje turėjo dviženklį pranašumą. Visgi, trečio kėlinio pradžioje danai surengė mini spurtą ir nuo to laiko nuolat keitėsi pirmaujanti komanda. Rungtynių pabaigoje Danijos ekipa susikrovė 6 taškų persvarą, ją Lietuvos rinktinė panaikino, bet lemiamu metu tiksliau atakavę danai vis tiek šventė istorinę pergalę, kurios neprognozavo jokios pasaulio krepšinio lažybos.

Po šio mačo Danijos rinktinės treneris ir žaidėjai teigė, jog tai bene skambiausia pergalė Danijos krepšinio istorijoje ir pradėjo kalbėti apie galimybes patekti į pagrindinį Europos čempionato turnyrą. Tuo tarpu Lietuvos stovykloje tvyrojo visai kitos nuotaikos – strategas Darius Maskoliūnas prisiėmė atsakomybę dėl pralaimėjimo, tačiau taip pat akcentavo, jog žaidėjai tinkamai neįvertino žaidėjų, todėl turime atitinkamą rezultatą.

Dviženklį taškų skaičių susitikime prieš Danijos rinktinę surinko trys Lietuvos komandos žaidėjai. Deividas Gailius surinko 16 taškų (7 atk. kam.), 15 – Tomas Dimša, o 10 pridėjo Kauno „Žalgiryje“ savo vietos kol kas nerandantis Marekas Blaževičius.

Tuo tarpu danus į priekį vedė net 28 taškus surinkęs Gabrielis Lundbergas.

Atsigriebta prieš grupės lyderius

Natūralu, jog po šalto dušo Lietuvos rinktinė sau leisti pralaimėti tiesiog negalėjo. Tiesa, iš pažiūros laukė kur kas grėsmingesnė komanda nei Danijos komanda – nacionalinė Belgijos rinktinė, prieš kurią vasario mėnesį išvykoje buvo patirtas triuškinanti nesėkmė.

Šiose rungtynėse lietuviai atrodė kur kas geriau ir sekmadienį nugalėjo 84:71. Belgams tai buvo pirmoji nesėkmė atrankoje – iki tol jie buvo laimėję visas tris C grupės rungtynes.

Šiame susitikime Lietuvos komanda į priekį pabėgo jau nuo pat pirmųjų minučių ir dviženklį pranašumą įgijo dar pirmajame kėlinyje. Nors belgams kartais pavykdavo sumažinti skirtumą, tačiau rungtynių pulsą savo rankose išlaikė aikštelės šeimininkai.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos žaidėjai dar kartą jungė aukštesnę pavarą ir pradėjo triuškinti savo oponentus. Rungtynių komentatoriai netgi išreiškė viltį, kad belgams pavyks atsirevanšuoti didesniu skirtumu, nei buvo pralaimėta. Išties tai jau atrodė ranka pasiekiama, kadangi ketvirtojo kėlinio viduryje buvo įgytas 22 taškų pranašumas (primename, kad Belgijoje Lietuvos rinktinė suklupo būtent 22 taškais). Deja, per likusį laiką Belgijos rinktinė surengė spurtą ir sumažino savo atsilikimą.

Pasak D. Maskoliūno, šiam mačui komanda rengėsi itin atsakingai, kadangi antrą kartą patirti gėdos sau leisti tiesiog nebegalėjo. Dėl šios priežasties komandos žaidime buvo kur kas mažiau eksperimentų, o aikštėje daug laiko praleido rinktinės lyderiai.

Daugiausiai taškų Lietuvos rinktinėje šįkart pelnė puikiai krepšį iš toli atakavęs Eimantas Bendžius (19 tšk.). Po 13 taškų pridėjo Laurynas Birutis ir Mindaugas Kuzminskas, 11 pridėjo veteranas Jonas Mačiulis.

Grupės lyderiais išlieka belgai

Vilniaus burbule taip pat buvo sužaistos dar dvi rungtynės. Belgai prieš mačą su Lietuvos rinktine nepasigailėjo čekai, o pastarieji vėliau po atkaklios kovos neprilygo ir danams.

Taigi, šiuo metu visos grupės komandos yra sužaidusios po keturias rungtynes. Tris pergales yra iškovoję tik belgai, todėl būtent ši komanda užima pirmą vietą. Danijos ir Lietuvos komandos turi po dvi pergales ir dalinasi antrą-trečią vietas, tuo tarpu čekai su viena pergale yra paskutiniai. Tiesa, ši komanda jaudintis per daug neturėtų, kadangi jau yra užsitikrinusi tiesioginį bilietą į Europos čempionatą kaip viena iš jo rengėjų.

Galutinė komandų rikiuotė grupėje turėtų paaiškėti kitų metų vasarį. Tuomet veikiausiai bus surengtas dar vienas burbulo turnyras. Lietuvos rinktinei jame tektų dar kartą sužaisti su Čekijos ir Danijos rinktinėmis. Iš grupės į Europos čempionatą patenka trys iš keturių geriausiai pasirodžiusių komandų.