Lietuvos rinktinė sėkmingai įveikė pirmąjį testą

Pirmas Lietuvos rinktinės išbandymas sėkmingas

Penktadienį vakare Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė laikė pirmąjį kontrolinį testą, kuriame nepaliko net mažiausių vilčių svečiams iš Dominikos Respublikos. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai pirmąsias rungtynes Kaune laimėjo triuškinančiu rezultatu – 95:62.

Jau nuo pirmųjų rungtynių minučių mūsų šalies nacionalinė komandą atrodė daug solidžiau. Pirmąjį atitrūkimą mačo pradžioje inicijavo po keitimo į aikštę išėjęs Domantas Sabonis, kuris pelnė 6 greitus taškus iš eilės, o po Roko Giedraičio dėjimo iš viršaus kėlinio pabaigoje lietuviai įgijo dešimties taškų pranašumą ir pirmavo rezultatu 28:18.

Antrajame kėlinyje rezultatyvaus žaidimo estafetę iš Sabonio perėmė Jonas Valančiūnas. Pastarasis puikiai žaidė duete su Roko Jokubaičiu, pelnė 9 taškus, o atakas užbaigdavo galingais dėjimais iš viršaus. Sėkmingo ir galingo žaidimo po krepšiu dėka, lietuviai išlaikė iniciatyvą ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami – 50:41.

Persilaužimas ir visiškos rungtynių kontrolės perėmimas įvyko trečiajame ketvirtyje, kuomet mažą šou surengė rinktinės gynėjas Marius Grigonis. Pastarasis surinko 7 taškus iš eilės, o bendrai mūsų šalies nacionalinė komanda laimėjo atkarpą 18:3 ir po Mindaugo Kuzminsko tritaškio su kėlinio sirena įgijo triuškinantį 23 taškų pranašumą.

Lemiamas rungtynių kėlinys tapo tiesiog formalumu, mūsiškiai padidino persvarą iki rekordinės 30 taškų persvaros ir lengvai užbaigė rungtynes.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 17, Marius Grigonis 13, Lukas Lekavičius 12, Eimantas Bendžius, Regimantas Miniotas ir Domantas Sabonis po 9, Mindaugas Kuzminskas ir Tomas Dimša po 7, Rokas Jokubaitis 6.

Dominikos Respublika: Rigoberto Mendoza ir Victoras Lizas po 9, Luisas Santosas 8, Andresas Felizas ir Angelis Nunezas po 7.