Lyderius tausojęs „Žalgiris“ išvykoje įveikė „Pieno žvaigždes“ (VIDEO)

Lkl.lt informacija

Po ilgosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungęs Kauno „Žalgiris“ iškovojo dvyliktąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.

Trečiajame kėlinyje dvidešimties taškų pranašumą susikrovę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 75:51 įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Pasvalio ekipos vyriausiojo trenerio poste debiutavusio Gedimino Petrausko auklėtiniai kovą po krepšiu pralaimėjimo net 17 atkovotų kamuolių skirtumu (48 atk. kam. prieš 31 atk. kam.)

„Klaustukų liko tiek pat, kiek buvo prieš rungtynes, – po mačo sakė Š. Jasikevičius. – Manau, kad tai buvo keistos rungtynės. Norėjome, kad žaistų visi tie, kurie mažiau rungtyniauja Eurolygoje. Galbūt aš kažkiek išmušiau komandą iš vėžių su įvairiais penketukais, bet būtent toks buvo tikslas."

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo karjeros efektyviausias rungtynes sužaidęs Axelis Toupane‘as, pelnęs 17 taškų, atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo 1 metimą ir surinko 23 naudingumo balus.

„Niekada nebūna lengva išvykoje, tačiau žaidėme gerai, – po mačo teigė A. Toupane‘as. – Tai buvo gera repeticija prieš rungtynes su Atėnų „Panathinaikos“.

Pirmuoju sezono dvigubu dubliu pasižymėjo ir Brandonas Daviesas – vidurio puolėjas per 14 minučių pelnė 11 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

„Žalgirio“ gretose pasižymėjo visi aikštelėje pasirodę krepšininkai – Dee Bostas įmetė 12 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, Kevinas Pangosas pridėjo 8 taškus, Antanas Kavaliauskas – 8.

Šiame mače „Pieno žvaigždės“ rotacijoje naudojo vos aštuonis krepšininkus, nors buvo registravę dešimt žaidėjų.

„Dar anksti kalbėti, pasikeitimai įvyko labai greitai, – pokyčius komandos trenerių štabe komentavo Steponas Babrauskas. – Nebuvome niekam pasiruošę, tad dabar daugiau klausimų nei atsakymų. Šiandien prametėme labai daug laisvų metimų.“

Pasvaliečių ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo Viačeslavas Bobrovas, surinkęs 13 taškų ir atkovojęs 6 kamuolius.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Martynas Varnas pelnė 11 taškų, Artūrs Ausėjs įmetė 9 taškus.

Laikinosios sostinės ekipa pirmojo ketvirčio pradžioje susikrovė dviženklę persvarą (24:13), o trečiojo kėlinio pabaigoje skirtumas peržengė ir 20 taškų ribą (57:36).

„Žalgiris“ šioms rungtynėms neregistravo komandos kapitono Pauliaus Jankūno ir Martyno Arlausko.