NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio šventėje — įspūdingos kovos

Šiais metais NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalis net po 28 metų pertraukos vėl sugrįžo į Šarlotę. Pastarąjį kartą šis renginys čia vyko 1991 m.

Vasario 17 dieną vykusiame renginyje daugiausiai balsų surinko ir kapitonais tapo LeBronas Jamesas ir Giannis Antetokounmpo. Tai reiškia, kad jie galėjo patys išsirinkti žaidėjus į savo komandas. Pirmasis teisę rinktis turėjo LeBronas, nes būtent jis rinkimuose surinko daugiausiai balsų.

NBA pernai nusprendė pakeisti „Visų žvaigždžių“ savaitgalio rungtynių formatą ir balsavimo tvarką, taip norėdama pritraukti daugiau susidomėjusiųjų ir užtikrinti dar didesnę intrigą aikštėje.

Šiais metais startinius penketus, kaip ir pernai, vėl rinko ne tik sirgaliai, bet ir patys krepšininkai, nors iki tol visi 100 procentų balsų priklausė sirgaliams, kurie ir nuspręsdavo šių varžybų startinių penketų sudėtis.

Dabar procentai paskirstyti kitaip: sirgalių nuomonė sudaro 50 procentų, o dar po 25 procentus skirta NBA krepšininkų ir žiniasklaidos atstovų balsams. Atsarginių žaidėjų pasirinkimui išliko įprasta tvarka, ir juos rinkosi komandų treneriai.
Į starto penketus taip pat pateko tokie žaidėjai kaip P. George’as, K. Durantas, S. Curry, J. Hardenas, K. Irvingas. K. Leonardas, o už borto netikėtai liko L. Dončičius, nors fanų balsavime jis nusileido tik LeBronui ir buvo antroje vietoje.

Pakeitus formatą LeBronas sakė, kad „Tai ir buvo priežastis, kodėl šis naujas formatas atsirado. „Visų žvaigždžių“ rungtynės pastaraisiais metais nebuvo tokios, kokios turėjo būti. Dabar pats galėsiu pasirinkti vaikinus, kurie žaidžia ir kovoja taip, kaip noriu. Mūsų sirgaliai to nusipelnė“. Jam pačiam tai — jau 15-tasis kartas, pradėjus „Visų žvaigždžių“ mačą starto penkete. Pagal šį rodiklį šiemet jis galiausiai pasivijo K. Bryantą, kuriam priklausė šis NBA rekordas. Tuo tarpu G. Antetokounmpo tai buvo pirmasis kartas surinkus daugiausiai balsų savo konferencijoje.

„Visų žvaigždžių“ savaitgalio metu vykusios varžybos bei renginiai prie ekranų visame pasaulyje sutraukė milijonus žiūrovų bei aistruolių. Daugelis dalyvavo realiu laiku vykusiose lažybose, atlikdami statymus už savo favoritus įvairiose rungtyse bei pagrindinėse varžybose. Siekdami padidinti laimėjimo tikimybę, 11.lv puslapyje nemažai krepšinio aistruolių naudojo ir kombinuoto statymo variantą, statydami už savo favoritus.

Savaitgalis prasidėjo įgūdžių konkursu, kuriame tradiciškai, jau trečius metus iš eilės, į kovą stojo lygos aukštaūgiai ir gynėjai. Nors viso konkurso metu puolėjas J. Tatumas turėjo vytis gynėjus M. Conley ir T. Youngą bei aukštaūgį N. Jokičių, vis dėlto galiausiai šioje rungtyje triumfavo būtent jis, paleidęs galingą šūvį ir aikštės vidurio.

Taip pat vyko kamuolio valdymo gebėjimų rungtis bei tritaškių konkurso kovos. Pastarajame triumfavo J. Harrisas, šį sezoną iš toli atakavęs net 50,1 procento tikslumu. Finale jis surinko 26 taškus ir antroje vietoje paliko S. Curry su 24 taškais.

Daug dėmesio sulaukė ir NBA dėjimų konkursas, kuriame naujuoju NBA dėjimų karaliumi tapo H. Diallo, žaidžiantis Oklahomos „Thunder“ ekipoje. Gynėjas atliko įspūdingą dėjimą, peršokdamas didžiausią arenoje buvusį žmogų — S. O’Nealą.

Savaitgalis buvo vainikuotas pagrindinėmis rungtynėmis, vykusiomis sekmadienį. Pergalę rezultatu 178—164 šventė LeBrono Jameso komanda, panaikinusi net 20-ties taškų deficitą ir galiausiai įveikusi G. Antetokounmpo ekipą.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo K. Durantas, pelnęs 31 tašką, dar 20 pridėjo K. Thompsonas. Pralaimėjusiųjų gretose 38 taškus penlė G. Antetokounmpo, tapęs rezultatyviausiu mačo žaidėju, dar po 20 — P. George’as ir K. Middletonas.
Šios dvikovos MVP išrinktas K. Durantas, gavęs šį apdovanojimą antrą kartą per savo krepšininko karjerą.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts