„Neptūnas“ po dramatiškos kovos palaužė Prancūzijos čempionus

Sėkmingai šio sezono Čempionų lygoje startavo Klaipėdos „Neptūnas“, kuris namuose įveikė „Elan Chalon“ klubą.

Didžiąją mačo dalį nuo varžovų atsilikę klaipėdiečiai varžovus palaužė 75:73 ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę.

Iki susitikimo pabaigos likus žaisti trims minutėms, po O. Camara metimo svečiai dar pirmavo keturių taškų persvara (64:68), tačiau nuo tos akimirkos iniciatyvą perėmė „Neptūno“ krepšininkai. Komandą ketvirtąjame kėlinyje į priekį tempęs Juanas Palaciosas iš pradžių baudų metimais rezultatą sušvelnino, o vėliau dvitaškiais rezultatą išlygino bei persvėrė. „Elan Chalon“ vėliau dar išlygino rezultatą, tačiau tada prasiveržęs link krepšio Arnas Butkevičius dar kartą išvedė šeimininkus į priekį.

Lemiamu momentu varžovai prarado kamuolį, o Malcolmas Armsteadas likus vienuolikai sekundžių įmetė abu baudų metimus (74:70). Nors vėliau varžovų lyderis Adamas Smithas dar pataikė tritaškį, o vieną baudą iš dviejų pataikęs J. Palaciosas suteikė varžovams šansų net ir laimėti rungtynes, likus 1,2 sekundės varžovai nesugebėjo išsimesti kamuolio ir padovonojo pergalę lietuviams.

Į priekį Klaipėdos ekipą ketvirtajame kėlinyje tempęs J. Palaciosas mačą pabaigė su dvigubu dubliu – 19 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Neptūnas“: Juanas Palaciosas 19 (10 atkovotų kamuoliaų), Mindaugas Girdžiūnas 16, Malcolmas Armsteadas 11, Renaldas Seibutis 8 (6 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai).

„Elan“: Adamas Smithas 16, Lance’as Harrisas 12, Pierre’as Gillet 10, Ousmane’as Camara ir Arthuras Rozenfeldas po 8.