Po ilgosios pertraukos nuo varžovų pabėgusi Lietuvos rinktinė sutriuškino Kosovą

Šį vakarą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo atranką į 2019 metų pasaulio krepšinio čempionatą.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai du kėlinius lygiai išvykoje žaidė su Kovoso rinktine, tačiau po ilgosios pertraukos pabėgo į priekį ir pasiekė triuškinančią pergalę 99:61.

Susitikimo pradžioje Dardano Berishos vedama Kosovo rinktinė įrodė, kad nėra nusiteikusi pralaimėti ir įgijo ankstyvą penkių taškų pranašumą (4:9). Šeimininkai persvarą išlaikė iki pat kėlinio pabaigos, po kurio Kosovo rinktinė turėjo vieno taško persvarą (20:21).

Antrąjį kėlinį abi rinktinės pradėjo nerezultatyviai, o po Arno Butkevičius metimo Lietuvos rinktinė buvo įgijusi keturių taškų persvarą (29:25). Padidinti įgytos persvaros lietuviams nesisekė, o po dviejų kėlinių rungtynių rezultatas buvo lygus (35:35).

Po pertraukos Lietuvos rinktinės žaidėjai į aikštę išėjo ryžtingai nusiteikę ir surakinę varžovus savo gynybos gniaužtuose įgijo dviženklį pranašumą (45:35). Nors vėliau kiek atsipalaidavę jie leido Kosovo rinktinei dar kartą priartėti (47:44), kėlinį jie užbaigė dar viena sėkminga atkarpa, po kurios prieš lemiamą ketvirtį rinktinė turėjo trylikos taškų persvarą (60:47).

Ketvirtojo kėlinio metu lietuvių persvara ir toliau augo, o varžovai neturėjo jokių galimybių sustabdyti Lietuvos rinktinės puolimo. Paskutinį ketvirtį lietuviai pelnė net 39 taškus ir savo persvarą padidino iki 38 taškų – (99:61).

Be Lietuvos ir Kosovo rinktinių pasaulio čempionato C atrankos grupėje taip pat žaidžia ir Lenkijos bei Vengrijos nacionalinės ekipos. Su lenkais lietuviai sužais kitas atrankos rungtynes – sekmadienį 19:30 val.