Pažintis su garsiaisiais „Vytauto“ naujokais: LiAngelo bei LaMelo Ballų pasiekimai ir ko iš jų tikėtis Lietuvoje (VIDEO)

Pirmadienio naktį Lietuvos krepšinio pasaulį sudrebino naujiena apie tai, kad „Vytauto“ klubas susitarė su garsiosios Ballų šeimynos atžalomis LiAngelo ir LaMelo Ballais. Siūlome susipažinti su šių krepšininkų pasiekimais aikštėje ir ko iš jų galima tikėtis Prienų komandoje.

LiAngelo yra vidurinysis LaVaro Ballo sūnus. Šiemet jis buvo įstojęs į prestižinį UCLA universitetą, kuriame jam taip ir neteko debiutuoti. Prieš prasidedant sezonui jis su komandos draugais įsivėlė į skandalą Kinijoje, kai buvo pagautas apsivogęs ir už tai buvo suspenduotas. Į tai jo tėvas atsakė išbraukdamas sūnų iš universiteto ir pradėjo jam bei jo jauniausiam sūnui LaMelo ieškoti profesionalios komandos.

LiAngelo yra 196 ūgio gynėjas, kuris iki šiol rungtyniavo tik Amerikos mokyklų čempionate. Ne kartą šių pirmenybių mačuose jis pelnė įspūdingą taškų skaičių: kartą įmetė 72 taškus, o be šio pasirodymo buvo rungtynių, kuriose jis surinko 65, 60, 56 ir 52 (dukart) taškus. Per du metus šiame turnyre jis vidutiniškai rinko po 30,6 taškų (49% metimų iš žaidimo, 36,5% tritaškių, 70% baudų).

Visgi net ir tokiu žaidimu jis pernelyg nedomino NBA komandų. Prieš incidentą Kinijoje jam geriausiu atveju buvo prognozuojamas šaukimas NBA naujokų biržos gale, o po to, NBA klubai apskritai nebematė jo perspektyvų stipriausioje planetos lygoje.

Visgi 19-metis, galintis sėkmingai bėgti į greitas atakas bei atakuoti iš toli, turi perspektyvų puikiai tikti Vytauto Šeškaus propaguojamam žaidimui.

LiAngelo Ballo žaidimo epizodai praėjusiame sezone:

Tuo tarpu jauniausias šeimos vaikas LaMelo yra laikomas vienu iš talentingiausių savo kartos žaidėjų Amerikoje. Praėjusiais metais jis buvo reitinguojamas 2-4 talentingiausiu mokyklų žaidėjų šalyje. Šešiolikmetis iki šiol žaidė „Chino Hills“ mokyklos ekipoje, tačiau po brolio incidento Kinijoje, jis, taip pat kaip ir jo brolis, tėvo sprendimu paliko savo mokymo įstaigą.

Nuo mažens jis žaisdavo kartu su savo broliais, todėl kartais LaMelo teko kautis ir su 6-7 metais vyresniais varžovais, tačiau jis savo talentą įrodydavo net ir mačuose su vyresniais vaikinais. Pirmajame savo sezone „Chino Hills“ mokykloje, būdamas vos 14 metų amžiaus ir kovodamas su keliais metais vyresniais varžovais jis sugebėjo rinkti po 16,4 taško ir atliko po 3,8 rezultatyvius perdavimus bei buvo išrinktas į simbolinę savo amžiaus grupės komandą Amerikoje.

Jau antrais metais mokykloje jis atkreipė į save visos JAV žiniasklaidos dėmesį kai vienose rungtynėse pelnė 92 taškus ir pasiekė ketvirtą geriausią rezultatą per visą šalies istoriją. Visgi, šis pasiekimas buvo sumenkinamas, nes šio mačo metu 188 cm ūgio gynėjas kartais net negrįždavo į gynybą ir jau laukdavo perdavimo į puolimą prie vidurio aikštės.
Visgi, jo vedama komanda pasiekė 60 pergalių iš eilės seriją, prie kurios labiausiai prisidėjo būtent LaMelo. Daugiausiai kritikos jaunuolis susilaukia dėl savo gynybos – gynyboje jis pritingėdavo dirbti ne tik minėtame mače, dažniausiai jis nesistengdavo ir kituose mokyklos mačuose, koncentruodamasis tik į žaidimą puolime.

Praėjusį sezoną žaidėjas rinko po 26,7 taško per susitikimą, o per metus paaugęs iki 196cm ūgio dabar jis vis gali sėkmingai rungtyniauti tiek įžaidėjo, tiek atakuojančio gynėjo pozicijose. Visgi, sėkmingai varžytis su vyrais jam gali trukdyti raumenų ir jėgos trūkumas, kurį žaidėjas turėtų per laiką ištaisyti.

Šią vasarą jis dar kartą atkreipė dėmesį į save „Adidas“ vasaros turnyre, kuriame jis buvo vienas iš pastebimiausių žaidėjų, o jam komplimentus žarstė ir NBA žvaigždės Andrew Wigginsas bei Damianas Lillardas.

Neabejojama, kad iki šiol kiekvieną LaMelo Ballo mačą stebėję skautai atidžiai jį seks ir Lietuvoje, o 2020 metų naujokų biržoje jam yra prognozuojamas vienas iš pirmųjų šaukimų. Kai kurių skautų teigimu, jis yra talentingesnis ir už savo vyriausiąjį brolį Lonzo, kurį šiais metais antruoju NBA naujokų biržos šaukimu pasikvietė Los Andželo „Lakers“ klubas. Lietuvoje kovojant su gerokais vyresniais varžovais jam kils rimtų sunkumų, tačiau jau ne kartą tokioje situacijoje atsidūręs LaMelo puikiai žino, kad žaidimas su fiziškai tvirtesniais varžovais suteikia geriausią galimybę tobulėti.

LaMelo Ballo žaidimo epizodai:

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts