„Rytas“ sutriuškino praėjusio sezono čempionus

Apmaudžiu pralaimėjimu FIBA Čempionų lygą pradėjęs Vilniaus „Rytas“ reabilitavosi su kaupu. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 87:69 (22:17, 27:13, 17:22, 21:17) nepaliko jokių vilčių čempionšų titulą ginantiems Burgaso „San Pablo“ krepšininkams ir iškovojo pirmąją pergalę turnyre.

Vilniečiai puikiai pradėjo rungtynes ir viduryje pirmojo kėlinio surengę atkarpą 7:0 buvo užtikrintai priekyje. Antrajame kėlinyje „Rytas“ ir toliau nestabdė greito žaidimo ir absoliučiai dominavo beveik visuose rodikliuose. Prieš ilgąją pertrauką „Rytas“ įgavo rekordinę 19 taškų persvarą.

Po ilgosios pertraukos vilniečiams ir toliau pavyko kontroliuoti rungtynių eigą bei netrukus sugebėjo įgauti net 22 taškų persvarą. Trečiojo kėlinio pabaigoje Vilniaus „Ryto“ krepšininkams nepavyko sėkmingai realizuoti kelių atakų, o tuo pasinaudoję svečiai sugebėjo prieš lemiamą ketvirtį sumažinti skirtumą iki 14 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje Ivano Buva vedamiems vilniečiams pavyko ir vėl atstatyti 20 taškų pranašumą. Nors Burgaso ekipa lemiamu metu sėkmingai atakavo vilniečių krepšį, tačiau „Rytas“ taip pat puolime atrodė užtikrintai. Rungtynėse „San Pablo“ krepšininkai taip ir nė karto nebuvę priekyje turėjo pripažinti „Ryto“ pranašumą.

„Rytas“: Ivanas Buva 19, Vaidas Kariniauskas ir Kennethas Smithas po 14, Margiris Normantas 13, Arnas Butkevičius 11, Gytis Radzevičius 10.

„San Pablo“: Tyrusas McGee 20, Alexas Renfroe 9, Dejan Kravičas 8.