Sensacija: JAV žvaigždės PČ atrankoje suklupo prieš Meksiką

Danielis Amigo žibėjo kovoje prieš JAV

Buksuojanti JAV rinktinė patyrė išties netikėtą pralaimėjimą pasaulio krepšinio čempionato Amerikos atrankos zonoje, kuomet 88:97 (28:21, 29:27, 12:31, 19:18) nusileido Meksikos komandai varžovų teritorijoje. Pirmajame ture jie taipogi buvo arti pralaimėjimo Kubai, tačiau tąsyk amerikiečius išgelbėjo Isiah Thomaso individualus meistriškumas mačo pabaigoje ir JAV išnešė sveiką kailį nugalėdami 95:90.

Nors tas pats Isiah Thomasas vėl buvo ryškiausia JAV figūra susitikime su meksikiečiais, šįsyk 21 tašką pelniusio ir 10 rezultatyvių perdavimų komandos draugams išrašiusio 175cm ūgio mažylio pastangų pergalei jau nepakako.

JAV neblogai pradėjo susitikimą ir rungtynėms įpusėjus turėjo 9 taškų pranašumą, tačiau, panašu, pernelyg anksti nusiramino. Po pertraukos į aikštę žengusi Meksika atrodė tarsi visiška poros favoritė, o trečiąjį kėlinį laimėjo net 18 taškų skirtumu – 31:13.

Nors paskutiniajame ketvirtyje JAV dar buvo priartėjusi iki 6 taškų ir meksikiečiai dar tuo metu užsidirbo nesportinę pražangą, lemiamomis dvikovos akimirkomis visiški jos favoritai įvykių eigos pakeisti jau nepajėgė.

Itin ryški figūra mače buvo ir vienas buvęs LKL žaidėjas – praėjusiame sezone Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ aprangą vilkėjęs 213cm vidurio puolėjas į JAV krepšį suvertė 18 taškų.

Po šio susitikimo Amerikos zonos D grupėje su 1 pergale iš 2 galimų JAV žengia trečia, o tiek pat pergalių turintis Puerto Rikas dėl geresnio taškų santykio yra antras. Pirmauja abu mačus laimėję meksikiečiai.

Meksika: Orlando Mendezas 27, Gabrielis Gironas 19, Paulas Stollis ir Danielis Amigo po 18.

JAV: Isaiah Thomasas 21, B.J. Johnsonas 15, Luke'as Kornetas ir Shaquille'as Harrisonas po 12.