Vėl solidžiai žaidęs D. Needhamas padėjo „Rytui“ parblokšti „Dzūkiją“

lkl.lt

Vilniaus „Ryto“ (22-6) krepšininkai savo namų arenoje du kėlinius vargo su Alytaus „Dzūkija“ (9-19), tačiau iškart po pertraukos spurtavo, susikrovė solidų pranašumą ir jo nebepaleidę iškovojo penktąją pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse paeiliui.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai įrodė savo pranašumą 92:69 (22:17, 24:23, 24:13, 22:16).

Lemiamą žingsnį link pergalės „Rytas“ dėjo iškart po pertraukos – nesportinę Dominyko Domarko pražangą dviem baudų metimais ir tritaškiu pavertę sostinės krepšininkai atitrūko pirma 15 (55:40), o pratęsę sėkmingą atkarpą – ir 21 (63:42) taško pranašumu.

Paskutiniame kėlinyje taikliais metimais keitėsi abi komandos, tačiau didesnės įtakos mačo baigčiai tai neturėjo.

Vilniečius į pergalę vedė naudingiausias sezono rungtynes sužaidęs ir 20 taškų pelnęs bei puikią atkarpą Lietuvoje tęsiantis komandos naujokas Derekas Needhamas, taip pat atlikęs ir 9 rezultatyvius perdavimus bei sukaupęs 31 naudingumo balą. Jam gerai talkino ir rezultatyviausią sezono pasirodymą surengęs bei 22 taškus surinkęs Martynas Echodas. Aukštaūgio sąskaitoje – 28 naudingumo balai.

Atsiminti šią dvikovą turėtų ir „Dzūkijos“ krašto puolėjas Artūras Jomantas, mat Vilniuje jis pelnė savo 4000-ąjį tašką per visą karjerą Lietuvos čempionate. Simboliška – jubiliejiniai taškai buvo pelnyti mieste, kuriame sportininkas su pertraukomis sužaidė dešimt sezonų.

Tai buvo ketvirtoji komandų akistata šiame „Betsafe-LKL“ sezone ir visus keturis kartus stipresni buvo vilniečiai.

„Rytas“: M. Echodas 22 (6 atk. kam.), D. Needhamas 20 (9 rez. perd, 31 naud. bal.), Artsiomas Parachouskis 16 (9 atk. kam.), Eimantas Bendžius 11 (9 atk. kam.);

„Dzūkija“: Paulius Petrilevičius 15, Egidijus Dimša 11, Keremas Kanteris 9, Martynas Sušinskas ir D. Domarkas po 7;