#ŽalgirisOnAir. Š.Jasikevičius – apie baimę nutukti ir karjeros sprendimus (VIDEO)

Šaltinis www.zalgiris.lt

Šį sezoną startavusi #ŽalgirisOnAir tinklalaidė artėjančių švenčių proga visiems klausytojams bei žiūrovams dovanoja išskirtinį epizodą – pokalbį su vyriausiuoju Kauno „Žalgirio“ treneriu Šarūnu Jasikevičiumi.

Tinklalaidės vedėjai Rytis Kazlauskas ir Kipras Serpauskas šįkart kartu su Š.Jasikevičiumi pasiūlys nusikelti į įsimintiniausias specialisto karjeros akimirkas bei pakalbėti apie šių laikų „Žalgirio“ klubą.

Savo žingsnius profesionalo karjeros link Š.Jasikevičius pradėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose, į kurias atvyko būdamas 16-os metų.

„Pamenu, nusileidome Niujorke ir galvoju: „Va, čia Amerika“. Paskui važiavome dar keturias valandas, bet atvykę į mano miestelį pamatėme, kad nedega ne viena šviesa. Atsikėliau ryte ir visur tik kukurūzų laukai“, – šypsojosi treneris.

Vienas skambiausių pergalių Š.Jasikevičius pasiekė rungtyniaudamas Tel Avivo „Maccabi“ klube, su kuriuo dukart laimėjo Eurolygą bei buvo kartą pripažintas naudingiausiu finalo ketverto krepšininku. Treneris prisiminė, kad tuometinis Tel Avivo ekipos strategas Pini Gershonas buvo visiška priešingybė griežtam treneriui.

„Kažkuriame interviu paminėjau, kad Pinis treniruočių metu valgo mėsainius ir picas. Interviu, žinoma, pasirodė vėliau ir po savaitės man skambina P.Gershonas: „Ei, Malaka, you lie to people“ („Ei, šikniau, meluoji žmonėms“ – vert.). Pagalvojau, kad treneris bus užpykęs, bet jis tiesiog pasakė: „Kodėl tu jiems nesakei, kad aš visąlaik valgydavau kebabus, o ne picas“, – kvatodamas pasakojo Š.Jasikevičius.

Po karjeros etapo „Maccabi“ klube Š.Jasikevičius persikėlė į NBA, kur žaidė Indianos „Pacers“ ir „Golden State Warriors“ klubuose. Įsitvirtinti už Atlanto kauniečiui nepavyko, o jeigu reiktų pasirinkti dabar, specialistas būtų rinkęsis kitą klubą – Portlando „Trail Blazers“, Jutos „Jazz“ arba rungtyniavimą kartu su savo geru bičiuliu Žydrūnu Ilgausku.

Pokalbio pabaigoje treneris papasakojo ir apie „Žalgirio“ sistemą bei pagrindinius principus, kurių turi laikytis žalgiriečiai kurdami žaidimą.

„Reikia galvoti tai, ko yra prašoma. Reikia prisitaikyti prie žaidėjų – vieni aikštėje supranta daugiau nei kiti. Bandome supaprastinti perduodamą informaciją. Prieš kiekvienas rungtynes sudaromos taisyklės, kaip mes ginsimės, tokios taisyklės yra „non negotiable“ („neginčijamos“ – vert.). Puolime stengiuosi nurodyti žaidėjams, ką mes norime atakuoti ir, kurioje vietoje tą daryti, kaip susidaryti „spacingą“ (erdvę – vert.). Jeigu turi erdvės atakuoti, kiekvienas žaidėjas atrodys geresnis“, – tikino Š.Jasikevičius.

Video:

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts