Katastrofiškas TOP 16 startas: „Lietuvos rytas“ suklupo ir Italijoje

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (0/3) startas Europos taurės TOP 16 etape prasidėjo katastrofiškai. Vilniečiai buvo priversti 77:83 (14:18; 16:30; 29:17; 18:18) pripažinti Turino „Fiat“ (2/1) ekipos pranašumą.

„Lietuvos rytas“ dabar atsidūrė ant bedugnės krašto, kadangi likę be pergalių pirmame rate, jiems prireiks stebuklo, kad pakiltų bent iki antrosios vietos. Visos trys likusios komandos turi po dvi pergales, o šiame etape liko sužaisti vos po tris rungtynes kiekvienai komandai. Vilniečiams gali neužtekti net ir laimėti visas likusias rungtynes.

„Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo itin vangiai ir po pirmosios rungtynių dalies turėjo net 18 taškų deficitą – 30:48. Vis dėlto, po pertraukos vilniečiai išėjo labiau susikaupę ir vienu metu trečiajame kėlinyje buvo ištirpinę deficitą iki 3 taškų. Prieš lemiamą ketvirtį „Lietuvos rytas“ turėjo 6 taškų deficitą.

Tačiau ketvirtojo kėlinio metu „Fiat“ atrodė užtikrinčiau ir atsigavę po mini vilniečių spurto 4:0 pabėgo į priekį ir atgal nebesidairė.

„Fiat“: S. Vujačičius 21 (27 n.b.), L. Pattersonas 20 (1/5 trit., 10 atk. kam.), D. Garrettas 12 (6 rez. perd.), A. Iannuzzi 9.

„Lietuvos rytas“ R. Giedraitis 20, C. Krameris 14 (8 rez. perd., 4 per. kam., 26 n.b.), J. Baronas 10, L. Mavrokefalidis 8 (1/9 dvit., 9 atk. kam.), E. Mockevičius 6.

Rungtynių eiga

I kėlinys

Abi komandos rungtynes pradėjo itin nervingai ir tris minutes nepelnė nė taško. Vis dėlto, italai taškų sąskaitą atidarė kai Sasha Vujačičius pataikė tritaškį su pražanga. „Lietuvos rytas“ į tokį išpuolį atsakė mini purtu 5:0, tačiau tada „Fiat“ ekipoje dvitaškį pelnė Valerio Mazzola, dar du taškus pridėjo S. Vujačičius, o po Derono Washingtono dvitaškio Rimas Kuritaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Vilniečiai ir toliau nesugebėjo susitvarkyti su S. Vujačičiumi. Po jo dviejų taškų su pražanga „Lietuvos rytas“ atsilikinėjo 6:14. Kitoje aikštės pusėje Chrisas Krameris realizavo tik baudos metimą, o po D. Washingtono dviejų taškų „Fiat“ pirmą kartą įgavo dviženklį pranašumą (16:6). Kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ situaciją kiek stabilizavo, spurtavo 8:2 ir po pirmojo ketvirčio atsiliko 14:18.

„Fiat“: S. Vujačičius 9, D. Washingtonas 7.
„Lietuvos rytas“: R. Giedraitis 6, L. Mavrokefalidis 3.

II kėlinys

Komandos antrąjį kėlinį pradėjo kur kas sėkmingiau ir jau pirmosios atakos buvo rezultatyvios, o po R. Giedraičio tritaškio jis pagal rezultatyvumą pasivijo ir S. Vujačičių. Vis dėlto „Fiat“ antrąjį ketvirtį pradėjo kur kas geriau, spurtavo 8:0 ir susigrąžino dviženklį pranašumą – 30:20.„Fiat“ ties tuo nesustojo. Po to, kai skirtumas išaugo iki 10, italai smeigė dar du tritaškius, pridėjo baudų metimą ir skirtumas tapo triuškinantis – 37:20. R. Kurtinaitis bandė ieškoti įvairių būdų pabudinti komandą. Nors puolimas šiek tiek išsijudino, gynyba ir toliau buvo skylėta. Po pirmosios rungtynių dalies „Lietuvos rytas“ atsiliko net 18 taškų skirtumu – 30:48.

**„Fiat“: S. Vujačičius (21 n.b.) ir L. Pattersonas (7 atk. kam., 18 n.b.) po 14, D. Washingtonas 7.
„Lietuvos rytas“: R. Giedraitis 11, L. Mavrokefalidis 5.
**

III kėlinys

Vilniečiai kėlinį pradėjo itin grėsmingai ir sužaidus tris minutes skirtumas ištirpo iki 10 – 41:51. Tačiau ilgai tokio tempo išlaikyti svečiams iš Lietuvos nepavyko ir Turino ekipa greitai susigrąžino daugiau negu saugų pranašumą – 57:41. Vis dėlto „Lietuvos ryto“ spaudimas ir tikslus R. Giedraičio žaidimas leido vilniečiams sumažinti atsilikimą iki vienaženklio – 48:57. Vis dėlto „Lietuvos ryto“ spaudimas ir tikslus R. Giedraičio žaidimas leido vilniečiams sumažinti atsilikimą iki vienaženklio – 48:57. Puolimą ir gynybą susitvarkę sostinės krepšininkai po T. Petersono tritaškio atsilikimas sumažėjo ir iki 7 taškų (52:59). „Fiat“ komandos puolimas pradėjo itin strigti, o gynyboje Italijos ekipos krepšininkai pradėjo dovanoti vilniečiams dovanas – keliones prie baudų metimo linijos. Po E. Mockevičiaus vieno tikslaus baudos metimo ir dviejų Jimmy Barono skirtumas ištirpo ir iki 4 taškų (55:59). Kėlinį sėkmingiau užbaigė „Fiat“, o prieš lemiamą ketvirtį „Lietuvos rytas“ turėjo 6 taškų deficitą (59:65).

**„Fiat“: S. Vujačičius (27 n.b.) ir L. Pattersonas (7 atk. kam., 19 n.b.) po 18, A. Iannuzzi 8.
„Lietuvos rytas“: R. Giedraitis 18, L. Mavrokefalidis 8 (7 atk. kam), J. Baronas 7.
**

IV kėlinys

„Lietuvos rytas“ ketvirtą kėlinį pradėjo rezultatu 4:0 ir italai tapo pasiekiami per vieną metimą – 63:65. O Turino ekipai atsakius 4 taškais minutės pertraukėlės iškart paprašė R. Kurtinaitis. O likus keturioms minutėms D. Garretto tritaškis sudavė rimtą smūgį vilniečiams, kurių deficitas išaugo iki 9 taškų (65:74). „Lietuvos ryto“ ekipos žaidime dingo agresyvumas o pus trečios minutės likus S. Vujačičiaus tritaškis nužudė vilniečius – 67:80.