Lietuvos futbolo rinktinė nesugebėjo įveikti ir Maltos rinktinės

Ketvirtadienį vakare Maltoje įvyko priešpaskutinės 2018 metų pasaulio čempionato atrankos F grupės rungtynės.

Malta savo žiūrovų akivaizdoje priėmė Edgaro Jankausko treniruojamus Lietuvos rinktinės futbolininkus. Malta sugebėjo iškovoti pirmąjį tašką šiame atrankos etape prieš bedančius lietuvius – lygiosios rezultatu 1-1.

Rungtynes startinėje sudėtyje po ilgo laiko tarpo pradėjo gynėjai Vytautas Andriuškevičius ir Edvinas Girdvainis bei puolėjas Deivydas Matulevičius.

7 minutę užfiksuota pirmoji pavojinga situacija prie Maltos vartų. Po gražaus Fedoro Černycho perdavimo kairiajame baudos aikštelės krašte buvusiam Arvydui Novikovui, pastarasis bandė surasti komandos draugų priešais vartus, bet varžovai neutralizavo perdavimą.

Po dešimties minučių tas pats A. Novikovas išbandė vartininko Andrew Hoggo budrumą klastingu smūgiu nuo baudos aikštelės linijos. Visgi vartų sargas kamuolį atmušė priešais save ir oponentams pavyko apsiginti nuo potencialaus pavojaus.

22 minutę Mantas Kuklys užsidirbo geltoną kortelę bandydamas stabdyti potencialiai pavojingą varžovų išpuolį. Ši kortelė reiškia, kad futbolininkui teks praleisti mačą su Anglija.

Netrukus Maltai pavyko išsiveržti į priekį – Andre Agiusas išnaudojo netikėtumo faktorių ir paleido galingą smūgį iš labai toli bei surado kamuoliui vietą kairiajame vartų kampe.

Iš karto po praleisto įvarčio lietuviai galėjo išlyginti rezultatą. Po perdavimo iš krašto Deivydas Matulevičius pašokęs lietė kamuolį, bet šis atsimušė į virpstą.

Per pertrauką Edgaras Jankauskas atliko keitimą – vietoje Nerijaus Valskio aikštėje pasirodė Marius Papšys, kuriam tai buvo pirmasis mačas už rinktinę nuo 2012 metų Baltijos taurės turnyro.

Lietuvai neilgai trukus pavyko išlyginti rezultatą. 53 minutę Vykintas Slivka sulaukė perdavimo ties viduriu netoli baudos aikštelės ir, pasivaręs kamuolį į priekį, atliko puikų šūvį į viršutinį kairįjį kampą.

Mūsų komanda toliau bandė ieškoti galimybių priekyje, bet Malta taip pat nesnaudė ir privertė pasidarbuoti vartininką Emilijų Zubą. 72 minutę jis atrėmė klastingą Claytono Failla baudos smūgį į dešinį vartų kampą, o vėliau lietuviui teko susitvarkyti su nemaloniu rikošetu po Paulo Fenecho standartinėje situacijoje.

Rungtynių gale E. Jankauskas į aikštę įleido Luką Spalvį, tačiau jo ir komandos draugų pastangų nepakako išplėšti ilgai lauktos pergalės.

Susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1 ir tai buvo pirmasis taškas Maltai šiame atrankos cikle. Lietuva su šešiais taškais lieka penktoje vietoje, o sekmadienį žais paskutinį mačą su Anglijos rinktine LFF stadione.

Rungtynių statistika:

Malta – Lietuva 1:1 (1:0)
„Ta‘Qali“ stadionas
Teisėjas – Z.Hovhannisyanas (Armėnija)
Įvarčiai: 23 min. A. Agius (1:0), 53 min. V. Slivka (1:1).
Įspėti: 22 min. M. Kuklys (Lietuva), 42 min. E. Girdvainis (Lietuva), 74 min. Z. Muscat (Malta).

Lietuva: Emilijus Zubas, Tomas Mikuckis, Egidijus Vaitkūnas, Deivydas Matulevičius (80 min. Lukas Spalvis), Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka, Edvinas Girdvainis, Mantas Kuklys, Nerijus Valskis (46 min. Marius Papšys), Fedoras Černychas, Vytautas Andriuškevičius.

Atsargoje: Vytautas Černiauskas, Ernestas Šetkus, Georgas Freidgeimas, Tadas Kijanskas, Vaidotas Šilėnas, Artūras Žulpa, Karolis Chvedukas, Ovidijus Verbickas, Valdemaras Borovskis.

F grupė

  1. Anglija (23 taškai)
  2. Škotija (17 taškų)
  3. Slovakija (15 taškų)
  4. Slovėnija (14 taškų)
  5. Lietuva (6 taškai)
  6. Malta (1 taškas)
(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts