Antrą bronzos medalį Lietuvai paralimpinėse žaidynėse padovanojo dziudo imtynininkas Bareikis

O. Bareikis ir jo treneris Algis Mečkovskis

Lietuvos paralimpinė delagacija padovanojo šaliai antrą bronzinį medalį Tokijo žaidynėse. Jį šeštadienį 10:55 val. Lietuvos laiku svorio kategorijoje iki 73kg iškovojo 27 metų regėjimo negalią turintis dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis.

Per pirmas tris kovas dvi pergales pasiekęs daugybės dziudo turnyro prizininkas kovojo dėl bronzos kovėsi su kartvelu Giorgiu Kaldaniu. Patyręs gruzinas savo karjeroje jau dusyk buvo kovęsis su O. Bareikius ir abusyk įrodė savo pranašumą.

Nepaisant to, lietuvis itin aktyviai pradėjo kovą, ir nors iškart užsidirbo įspėjimą, apsukų nemažino. Kovai įpusėjus, O. Bareikis atliko vadinamą waza-ari veiskmą, tačiau teisėjai įvertino tai kaip nelegalų veiksmą. Vis dėlto, jau sekančiame sukibime dar sykį atliktas tas pats veiksmas atnešė tašką.

Sakartvelo sportininkas paskutinę kovos minutę buvo itin aktyvus, o besigindamas O. Bareikis likus kiek daugiau nė minutei iki dvikovos pabaigos gavo ir antrą įspėjimą ir atsidūrė ant techninio pralimėjimo krašto.

Galop viskas baigėsi sėkmingai: G. Kaldaniui taškų pelnyti taip ir nepavyko, o O. Bareikis įrodė seną lietuvių tautos išmintį, teigiančią „kad trečias kartas nemeluoja“ ir nugalėjo dvikovos favoritu laikytą varžovą.