Dakaro ralis: į 12 poziciją besitaikantis A. Juknevičius nežada stabdyti ir vėl buvo greičiausias iš lietuvių (komentarai, VIDEO)

40-ojo Dakaro ralyje artėja kulminacija – po šiandien įveikto 12 etapo lenktynininkams beliko vos dvi lenktynių dienos iki finišo.

Ir toliau stabiliai važiuoja Antanas Juknevičius, kuris šiame etape užėmė 18 poziciją. Tiesa, kiek vėliau skyrus baudą Martinui Prokopui jis palypėjo į viršų dar viena pozicija ir liko 17.

Nors jis nuo lyderio atsiliko valanda, 4 minutėmis ir 24 sekundėmis, po etapo finišo lietuvis pripažino, jog ir toliau neketina stabdyti, o per šias tris dienas jis tikėjosi aplenkti dar tris lenktynininkus bei pakilti į 12 poziciją bendroje įskaitoje.

„Labai smagi, tikra Dakariška, vyriška diena. Visko buvo – nuo greitų vietų iki minkštesnio grunto. Turbūt pirma mūsų diena, kai nei aš, nei Darius neklydom, nors buvo galima paklaidžioti normaliai(juokiasi). Visi jau vakar rašė žinutes, sakė – nespauskit, važiuokit ramiai iki finišo, bet mes matom, kad dar yra bent trys mašinos, kurias galim pasiimti. Kova vyksta toliau – ir mes bandome pakilti, ir mus vejasi, dabar tikrai negalim atsipalaiduoti. Ačiū Lietuvai už palaikymą!“, – po finišo ambicijų nestokojo A. Juknevičius.

Kiti du lietuviai finišavo vienas greta kito – Benediktas Vanagas liko 20, o Vaidotas Žala užėmė 21 poziciją. Nuo lyderio B. Vanagą skyrė valanda, 35 minutės ir 21 sekundė. Geresnį rezultatą jam užfiksuoti sutrukdė techninės problemos – lietuvis atskleidė, jog jiems buvo trūkęs stabdžių vamzdelis, o vėliau jie neteko ir vairo stiprintuvo pagalbos.

„12'os dienos finišas! Mes 20'ti, kaip be galinių stabdžių ir vairo stiprintuvo, gal ir nieko (šypsosi).
Apie viską nuo pradžių. Ilgiausias Dakaro greičio ruožas. Be galo įdomus, neskaitant kokių 40km fesh fesh'o ir akmeningų ruožų, kur galvojau atsiklijuos galva. Pirmoj greičio ruožo dalyje prakirtom stabdžių vamzdelį, tai 150 km tik su priekiniais stabdžiais. O buvo greita (šypsosi).
Antrąją dalį pradėjome su striginėjančiu vaito stiprintuvu. Tikėjausi, finišuosim dar su veikiančiu. Tačiau kieno motina yra viltis. Taigi virš 100 km be vairo stiprintuvo. Kas svarbiausia, būtent šiame GR prieš 2 metus nutiko tas pats.
Gyvensim. Ryt lyg nori žadint 2h nakties, einame švarintis ir ilsėtis (šypsosi).“, – po etapo rašė B. Vanagas.

Tuo tarpu vakar su rimtomis techninėmis problemomis susidūręs V. Žala šiandien turėjo startuoti vos iš 37 pozicijos, o prieš jį buvo nemažai lėtesnių lenktynininkų, kuris jis privalėjo aplenkti. Visgi, greitai pozicijomis kopęs lietuvis su problemomis susidūrė jau dienos pabaigoje, kai pažeidė ratą bei buvo paklydęs. Šiandien nuo etapo lyderio jis atsiliko valanda, 41 minute ir 30 sekundžių.

„Pagaliau finiše! Ėjosi kaip iš pypkės, tačiau gale prapylėm ratą, o po to dar ir paklydom. Dar reikia mokytis (šypsosi). Panašu, kad sunkiausios dienos – jau už mūsų! Liko 2 greičio ruožai!“, – trumpai po finišo įspūdžiais pasidalijo V. Žalos ekipažas.

Etapą laimėjo „Toyota“ vairuojantis Nasseras Al-Attiyahas, kuris bendroje įskaitoje žengia trečias. Bendroje įskaitoje vis dar pirmauja šiandien devintas likęs „Peugeot“ pilotas Carlosas Sainzas.

Kitas Lietuvos atstovas – Balys Bardauskas, kaip ir visi motociklininkai šiandien turėjo poilsio dieną. Dakaro ralio organizatoriai prieš šiandienos kovas nusprendė, kad 12 etape motociklininkams varžytis nereikės.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts