Lietuvių kilmės R.Namajunas dar kartą įrodė, kad yra geriausia pasaulyje

R.Namajunas apgynė pasaulio čempionės diržą

Ankstyvą sekmadienio rytą Jungtinėse Amerikos Valstijose (Niujorke) įvyko vienas didžiausių šių metų MMA turnyrų – „UFC268“. Šiame turnyre į dar vieną gyvenimo kovą stojo 29-erių lietuvių kilmės kovotoja Rose Namajunas, kuri po labai apylygės ir permainingos kovos bei skirtingo teisėjų sprendimo (48-47, 47-48, 49-46) antrą kartą įveikė 32-ejų metų legendinę kinę Weili Zhang bei apgynė minimalaus svorio kategorijos pasaulio čempionės diržą.

Kova prasidėjo mandagiu abiejų kovotojų pasisveikinimu. Pačioje akistatos pradžioje, kiek aktyvesnė buvo Kinijos atstovė, kuri bandė atakuoti R.Namajunas kojas bei stovėsenoje laikė didesnį atstumą. Praėjus porai minučių Rose sugebėjo tiksliai atakuoti, bet W.Zhang kovos veiksmą perkėlė į parterį, o lietuvių kilmės čempionė turėjo dirbti gynybinėje pozicijoje. Raundo pabaigoje R.Namujanas sugražino kovą į stovėseną ir net sugebėjo pataikyti tiesų kojos spyrį į galvą, o kinė trumpam griuvo ant žemės, tačiau greitai atsistojo ir raundas buvo baigtas.

Antrame raunde abi kovotojos ir toliau buvo gana pasyvios bei laukė tinkamos progos perimti kovos iniciatyvą į savo rankas. Likus 2 minutėms iki raundo pabaigos W.Zhang pataikė itin tikslų smūgį, po kurio R.Namajunas trumpam prarado pusiausvyrą, tačiau sugebėjo išvengti didesnių bėdų. Po šio epizodo, kovo vėl kėlėsi į parterį. Likus minutei iki raundo pabaigos Rose Nemajunas atsistojo ir kovo tęsėsi klinče, o besibaigiant kovai jau pastaroji sugebėjo parversti savo priešininkę, bet iki gongo didesnės žalos padaryti nepavyko.

Įdomiausias ir aktyviausias raundas šioje kovoje buvo ketvirtasis. Buvusi čempionė W.Zhang bandė atlikti pervertimą ir nors veiksmo atlikti nepavyko, tačiau ji įgavo R.Namajunas nugaros kontrolę. Tai buvo gana pavojinga situacija lietuvių kilmės atstovei, visgi po minutės Rose pavyko apsisukti ir užsiimti viršutinę poziciją, tačiau per dvi minutes pastaroji kinei žalos padaryti nesugebėjo.

Po penktojo raundo pabaigos teisėjų sprendimu pergalę šventė R.Namajunas, o jos priešininkė mandagiai paplojo ir pasveikino čempionę apgynus titulą. R.Namajunas interviu Joe Roganui metu teigė, jog buvo įsitikinusi, kad kovą laimėjo, nors pirmieji pora raundų buvo labai artimi. Ji teigė, kad žinojo, jog kova bus sunki.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts