Dakaro ralis: V. Žala turėjo rimtų techninių problemų, B. Bardauskas pasiekė geriausią asmeninį rezultatą (komentarai, VIDEO)

Dakaro ralio vienuoliktame etape geriausias Balio Bardausko pasirodymas nublanko prieš Vaidoto Žalos problemas: rimtų techninių problemų turintis lietuvis iki šiol nepasiekė finišo ir praras iki šiol iškovotas pozicijas.

Iki šio etapo net 13 vietoje bendroje įskaitoje žengęs V. Žala užtikrintai važiavo iki penkto greičio ruožo, tačiau tuomet susidūrė su techninėmis problemomis, dėl kurių jie prarado beveik tris valandas. Galiausaii lietuviai pajudėjo ir pasiekė finišą 38 pozicijoje. Nuo etapo lyderių juos skyrė 5 valandos, 2 minutės ir 7 sekundės.

„Šiandien sportas baigėsi, rytoj prasideda išgyvenimas. Greičio ruožo pradžioje viskas klostėsi gerai, tačiau vėliau lūžo vairo traukė, dėl ko praradome ir pusašį bei nutraukėme stabdžių šlangelę. Kol susitvarkėme, užtrukome keletą valandų. Lieka trys dienos, kovosim iki finišo.“, – po nesėkmingo etapo kovingumo neprarado V. Žala.

Kitiems lietuviams šis etapas buvo kur kas sėkmingesnis: greičiausiai iš lietuvių važiavo A. Juknevičius, kuris nuo lyderio atsiliko valanda, 29 minutėmis ir 27 sekundėmis bei užėmė septynioliktą poziciją. Po finišo mūsų šalies atstovas pripažino, jog norėjo padėti sustojusiam V. Žalai, tačiau jo problemos buvo rimtos ir A. Juknevičius niekuo negalėjo jam padėti.

„Geras greičio ruožas, lėkėm su vėjeliu. Buvo šiokių tokių paklydimų, bet pernelyg nenukentėjom. Vienoje vietoje strigom ten pat kur daug mašinų buvo sustoję. Ten visi vieni kitus iškapstėm, padėjom ir spaudėm tolyn. Matėm ir Vaidotą su Saulium, nors rodė nestoti, stabtelėjom, paklausėm ar viskas gerai, jau lipt norėjom, bet Saulius pasakė, kad niekuo negalim padėt. Greičiausiai mechaninis gedimas. Gaila labai, nes gedimai – skaudžiausias dalykas sportininkui, o čia dar ir vieta buvo gera. Tikiuosi iki finišo jiems pavyks atvažiuoti, daug darbo padaryta!“, – po finišo rašė A. Juknevičius.

24 finišavo Benediktas Vanagas, kuris nuo lyderio atsiliko 2 valandomis, 2 minutėmis ir 12 sekundžių. Finišavęs jis atskleidė, jog taip pat stojo padėti su problemomis susidūrusiam V. Žalai, kurio automobiliui problemų pridarė lūžusi vairo traukė.

„Fiambala vienas nemėgstamiausių Dakaro veteranų greičio ruožų. Čia kurėjas sudėjo viską kas blogiausia fesh fesh, minkštas smėlis (beje, unikalus nes baltas), akmenys, išgraužos, dygliuočiai, kurie žaloja net automobilius, išgraužos. Visa tai sukomponuota, kad sutomobiliui vos pravažiuoti. Desertui didžiausias įmanomas karštis.
Kaip sekėsi mums? Kelis kartus kasėmės. Likus 500 metrų iki pirmos dalies finišo lūžo vairo traukė. Antroje dalyje ilgai klaidžiojom kol radom 56 kelio punktą. Rezultatas šiaip sau, bet finišas džiugina.
PS. tiesa, trasoj matėm Vaidą su Saulium. Sustojom: "Sauliau pagalbos?". Saulius iškėlė nykštį. (Viskas ok, susitvarkysim). Finiše sužinojom, kad ir Jiems vairo traukė lūžo.“, – po etapo įspūdžiais dalijosi B. Vanagas.

Etapą kiek netikėtai laimėjo „Toyota“ vairuojantis Bernhardas ten Brinke, kuris aplenkė bendroje įskaitoje pirmaujančius „Peugeot“ atstovus Carlosą Sainzą ir Stephane Peterhanselį.

Tuo tarpu motociklų klasėje geriausių šių metų rezultatą pasiekė Balys Bardauskas, kuris užėmė 68 poziciją. Nuo lyderio šiandien lietuvis atsiliko trimis valandomis, 23 minutėmis ir 10 sekundžių.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts