Galingai startavę lietuviai Dakaro ralio penktoje dienoje pateko į geriausiųjų 20-tuką (VIDEO, komentarai)

Penktoje 40-ojo Dakaro ralio dienoje puikiai startavę lenktynininkai iš Lietuvos pasigerino savo pozicijas.

Pirmajame greičio ruožo etape automobilių klasėje lietuvių rezultatai buvo tiesiog puikūs: Vaidotas Žala buvo 10, Benediktas Vanagas 13, o Antanas Juknevičius 20 vietoje.

Nepaisant galingo starto, dienos pabaigoje V. Žala į priekį turėjo užleisti Dakaro ralio veteraną A. Juknevičių, kuris dieną užbaigė 17-oje pozicijoje. Nuo lyderio lietuvis atsiliko viena valanda penkiomis minutėmis ir 14 sekundžių.

„Truputėlį pykstu ant savęs – pirmoje dalyje prakirtome ratą ir negalėjome pademonstruoti viso greičio. Nors vieta nebloga, bet viduje save vis tiek stumi dar labiau į priekį, ypač kai tiek daug mašinų pirmoje dalyje strigo, buvo gera galimybė pašauti į priekį. Pamatėm Loeb‘ą duobėje, aplinkui dešimtys mašinų ratus suka iš tos duobės bandydami išvažiuoti, o jo šturmanas visiem kelią rodo, įspūdingas vaizdelis. Turėjom kelias navigacines klaideles, bet bendroje sumoje – nuotaikos labai geros! “, – dvejopas emocijas po finišo atskleidė A. Juknevičius.

V. Žalą aplenkė ir kitas Lietuvos atstovas B. Vanagas. Nuo lyderio 1 valanda 9 minutėmis ir 41 sekunde atsilikęs mūsų šalies atstovas klasifikavosi iš karto po A. Juknevičiaus ir liko 18 vietoje. Lietuvis galėjo užimti ir aukštesnę poziciją, tačiau jis su savo šturmanu dienos metu buvo kiek paklydę.

„Labai smagus greičio ruožas. Viskas būtų gerai, jei nebūtume pasiklydę. Praradom labai nemažai laiko.
Bet atsitinka ir taip. Ne viena, tai kita. Ne kita, tai trečia… Bet mes finiše ir viskas gerai.
Kas nutiko galiniam sparnui?
Jeigu atvirai, tai net nežinau. Kai mes sustojom pirmoj greičio ruožo dalyje keistis ratą, aš pamačiau, kad sparnas mosikuojasi ir neįsivaizduoju. Šiaip niekur mes jo nekabinom. Matyt, atmosferos poveikis labai didelis. Žinote, automobiliuose visos nereikalingos detalės nukrenta, bet greičiui tai įtakos nedaro, o bivake turime kitą, tad užsidėsime ir vėl būsime kaip nauji.“, – po etapo rašė B. Vanagas.

Pats V. Žala taip pat pateko geriausiųjų į dvidešimtuką – finišavo 20 pozicijoje. Nuo lyderio jis atsiliko viena valanda 12 minučių ir 6 sekundėmis. Visgi, jam geresnę poziciją pasiekti sukliudė ta pati problema kaip ir B. Vanagui – paklydimas vienoje trasos dalyje.

„Pradžioje buvome kaip ir smagiai įsibėgėję, sunkiausias kopas prašokom pirmu bandymu. Ten nemažai mašinų buvo įstrigę, ant Loebo „Peugeot“ vos neužlėkėm. Antroje dalyje daug laiko sugaišom paklydę, bet ten, man rodos, klydo nemažai ekipažų. Saulius sugebėjo atrinkti teisingą kursą ir nepraradom nei vieno taško. Tikiuosi, ryt pavyks stabiliau važiuoti.“, – įspūdžiais dalijosi V. Žala.

Pirmąją vietą šioje Dakaro dienoje iškovojo Stephane Peterhanselis, kuris dar labiau įtvirtino savo persvarą prieš kitus lenktynininkus. Antroje vietoje bendroje įskaitoje esantis Carlosas Sainzas nuo jo jau atsilieka daugiau nei 30 minučių.

Itin nesėkmingai ši diena prasidėjo vienam iš ralio favoritų Sebastienui Loebui. Rimtų problemų turėjęs prancūzas galiausiai turėjo pasitraukti iš tolimesnės kovos po to, kai traumą patyrė jo šturmanas Danielis Elena.

Tuo tarpu motociklininkų klasėje trečiadienį greičiausias buvo Joanas Barreda Bortas, kuris bendroje įskaitoje žengia ketvirtoje pozicijoje. Po penkių ralio dienų pirmas žengia šiandien penktas likęs Adrienas Van Beverenas.

Lietuvos atstovas Balys Bardauskas vis dar nepasiekė finišo. Po penktojo greičio ruožo jis rikiavosi 105 pozicijoje.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts