Į Dakaro ralį – su 34 metų senumo „Toyota”

Lenktynininkai prie senutėlės „Toyota"

Po 18 metų pertraukos į Dakaro ralį ketina stoti seni Lietuvos lenktynių pasaulio vilkai – Valdas Valiukevičius bei Paulius Kavaliauskas. Lietuvių duetas pasirinko seniausią automobilį savo klasėje iš visų startuosiančių kasmečiame lenktynių maratone – dar 1987 metais pagamintą „Toyota Land Cruiser 71″.

„Rinkdamiesi automobilį mes svarstėme įvairias galimybes, – pasakojo Paulius. – Pasiūlymų buvo daug. Tokie automobiliai šiuo metu nėra labai brangūs, su visa sportine įranga jie kainuoja apie 10–20 tūkst. eurų. Buvo visokiausių markių, bet labiau imponavo „Toyota“ paprastumas ir patikimumas.“

Šis galingas visureigis jau buvo matęs ne vieną Dakaro ralį, o paskutinį kartą pristižinėse lenktynėse dalyvavo 2003 metais. Nuo to laiko nutekėjo daug vandens, o visureigis jau leido savo gyvenimą Molėtų technikos muziejuje. Vis dėlto, padedami bendraminčių, V. Valiukevičius ir P. Kavaliauskas jį nusprendė prikelti dar vienai smėlio odisėjai. Tai padaryti nebuvo lengva – automobilis jau senas ir paliestas laiko. Vis gi vyrų entuziazmas gasliausiai buvo apvainikuotas sėkme.

Lietuviai startuos tik antrą sykį istorijoje rengsiamose „Classic” varžybose, kuriose gali dalyvauti ne naujesni nei prieš 20 metų pagaminti ir originalų variklį tebeturintys automobiliai. Lenktynių specifika čia kitokia: svarbiausia – ne greitis, o tikslumas keliaujant nuo taško iki taško. Automobiliai turės įveikti atstumus per nustatytą laiko tarpą, o papildomi taškais bus skiriami už važiavimą kuo artimesne idealiai trajektorija.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts