Į Lietuvą atkeliaus prestižinės dviračių treko varžybos

D. Leopoldas, S. Krupeckaitė, V. Lendelis

Lapkričio mėnesį Panevėžio ir visos Lietuvos dviračių sporto mėgėjai galės psidžiaugti matydami prieš jų akis besigrumiančias pasaulinio lygio dviračių treko žvaigždes. Lapkričio 27 dieną „Cido“ arenos treką kaitins net 72 į Lietuvą atvykusių šios sporto šakos meistrų dviračių padangos.

Varžybos Aukštaitijos sostinėje bus antrasis naujai įkurtos dviračių sportto sąjungos (UCI) Čempionų lygos varžybų etapas. Šios varžybos finišuos gruodžio 11 dieną, o iš viso jos aplankys net keturias skirtingas šalis. Šių varžybų dalyiai išsidalys nemenką prizinį fondą, o nugalėtojus lems per visus 4 etapus susmuoti taškai. Taigi, varžybos bus išskirtinai komercinio pobūdžio.

Vis dėlto, Lietuvos dviračių treko treneris Dmitrijus Leopoldas mano, jog varžybos visai šaliai bus labai naudingos:

„Tai bus pirmas žingsnis, o kaip mes sugebėsime pasinaudoti ta proga pamatysime vėliau. Yra daug sportuojančių, bet kol kas šis sportas nėra pernelyg populiarus, o dabar žmonės galės pamatyti, kad mūsų sporto šaka yra greita, įdomi ir galbūt pritrauksime naujų žmonių“, – teigė D. Leopoldas.

Lietuvai šiose varžybose atstovaus du sportininkai: vardinio kvietimo sulaukęs Vasilijus Lendelis bei šios sporto šakos legenda Simona Krupeckaitė. Pastaroji užsiminė, kad po Čempionų lygos svarstys, ar dar tęsti profesionalės karjerą. Pasak daugkartinės Europos ir pasaulio dviračių treko varžybų prizininkės, namų treko faktoriaus sureikšminti nereikėtų:

„Nežinau ar namai padeda, gal net labiau prislegia. Jauti dar didesnę atsakomybę, nori dar geriau pasirodyti, matai daug pažįstamų veidų. Tai yra lazda su dviem galais. Vis dėlto, Lietuvai tai bus didžiulė dovana ir šansas pamatyti gražiąją dviračių sporto pusę“.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts