Paralimpiniam plaukikui Matakui antrojo medalio iškovoti nepavyko

Edgaras Matakas

Trečiadienio vidurdienį Lietuvos laiku Lietuvos paralimpinio sporto žvaigždė plaukikas Edgaras Matakas kovojo dėl antrojo medalio Tokijo žaidynėse. Bronzą Japonijoje jis jau iškovojo plaukdamas S11 klasėje 50m distanciją laisvuoju stiliumi.

Plaukdamas krūtine 100m SB11 klasės finale lietuvis šiandien antrojo medalio plaukimo sektoriuje Lietuvai nepadovanojo. Finaliniame plaukime jis liko penktas.

Paralimpiniu čempionu SB11 klasės 100m krūtine distancijoje tapo Nyderlandų atstovas Rogieris Dorsmanas (1:11.22), kuris ir buvo laikytas favoritu šioje rungtyje. Antras liko japonas Keiichis Kimura (1:11.72), o bronzą nugvelbė kinas Bozunas Yangas (1:12.62).

Puikiai startavęs kaunietis išsiveržė tarp pirmaujančių trijų sportininkų, bet distanijai įpusėjus jau tapo aišku, jog antro paralimpinio medalio jis neiškovos. Nepaisant to, penkta vieta šioje rungtyje – puikus pasiekimas, kadangi 100m krūtine E. Matakas pradėjo plaukti palyginti neseniai.