Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato starte lietuviai nusileido favoritei Norvegijai

hockey.lt informacija

Lietuvos jaunimo rinktinės vyriausiasis treneris Mindaugas Kieras jau debiutiniame mače prie rinktinės vairo drąsiai naudojo visą savo kariauną, nebijojo imtis ryžtingų sprendimų, tačiau vyresni „vikingai“ iš Norvegijos buvo gerokai stipresni už lietuvius ir pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato IB diviziono starte nugalėjo Lietuvos U-20 rinktinę 4:1 (1:0, 2:0, 1:1).

Tampa įprasta, kad jaunesni už varžovus lietuviai šį trūkumą bando kompensuoti kovingumu ir puikiu vartininko žaidimu.

Būtent vartų sargui Elviui Karlai teko milžiniškas krūvis atlaikyti norvegų smūgius, kurių gretose yra vos vienas žaidėjas su „grotomis“ – ledo ritulyje iki 18 metų amžiaus privaloma žaisti su veidą dengiančiomis metalinėmis grotelėmis.

Norvegijos jaunimas pirmąjį įvartį pelnė tolimu smūgiu, kai varžovų užstotas vartininkas E.Karla nematė smūgio momento ir praleido ritulį tarp kojų po Kristoferio Karlseno smūgio (12:02).

Mažai varžovų vartams grasinę ir dažnai klaidas savo gynybos zonoje darę lietuviai prarado ritulį ir Jakobas Aleksanderis Noeris (24:31) padvigubino rezultatą.

Norvegai naudojosi mūsiškių pozicinėmis klaidomis ir vienas centre prieš vartininką paliktas Markus Vikingstadas iš pradžių pakeitė ritulio skriejimo kryptį, o po akimirkos ir pataisė savo netaiklų bandymą (29:40).

Nepaisydamas trijų įvarčių atsilikimo rinktinės strategas M.Kieras drąsiai pakeitė vartininką šeštu aikštės žaidėju, kai lietuviai iki antrojo kėlinio pabaigos likus 10 sekundžių pirmą kartą įgijo kiekybinę persvarą. Tačiau įvarčio pasiekti nepavyko.

Trečiajame kėlinyje tempą sumažinusius norvegus lietuviai nubaudė, kai kelis kartus mėginę pabėgti nuo varžovų, progos sulaukė žaisdami mažumoje. Markas Kaleinikovas pabėgo nuo varžovų ir pelnė pirmąjį lietuvių įvartį čempionate (52:13, Ignotas Ragas).

M.Kaleinikovas pasižymėjo ir kitoje aikštės pusėje, kai besibaigiant rungtynėms M.Kieras dar kartą ėmėsi ryžtingo sprendimo žaisti šešiais aikštės žaidėjais be vartininko, o ritulį perėmę norvegai net trise nuskubėjo mušti įvartį, kur vartininko vaidmenyje nuo įvarčio išgelbėjo vienintelio lietuvių įvarčio autorius.

Tiesa, varžovai nubaudė lietuvius už drąsą žaidžiant be vartininko, kai po grubios mūsiškių klaidos į tuščius vartus ritulį pasiuntė Simenas Andre Edvardsenas (57:09).

Iškart po šio epizodo U-20 rinktinėje debiutavo kitas vartininkas, Laurynas Lubys, o M.Kaleinikovas ir toliau siautė ant ledo, šįsyk už smūgį varžovui į galvą užsidirbęs pašalinimą iš aikštės iki rungtynių pabaigos.

Norvegijos žaidėjai į vartus metė 40 kartų, mūsiškiai atsakė 19 metimų.

Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos komandoje pripažintas gynėjas Tomašas Krukovskis.

Antrąją čempionato dieną, sekmadienį, Lietuvos U-20 rinktinė 17.30 val. Lietuvos laiku susitiks su Slovėnijos bendraamžiais.

Pirmose čempionato rungtynėse Lenkija 9:4 (1:1, 6:2, 2:1) sudorojo Italiją, o Slovėnija 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) įveikė Ukrainą.

Rungtynių vaizdo įrašas:

Rungtynių apžvalga:

Norvegijos jaunimo pasiekimai U-20 turnyruose

Norvegijos jaunimo rinktinės atstovai aštuonis metus yra praleidę aukščiausiame pasaulio čempionato jaunimo divizione, kuriame jie varžėsi su stipriausiomis planetos jaunimo rinktinėmis. Visgi, išlikti šiame lygmenyje jiems pavyko vos du kartus (1988 ir 1989) metais, o visi kiti bandymai kovoti su elitinėmis rinktinėmis baigdavosi kelialapiu į žemesnį divizioną. Paskutinį kartą savo laimę elitiniame divizione Norvegijos rinktinė bandė prieš ketverius metus – 2013 metais, kai grupėje užėmė paskutinę vietą, o kovoje dėl išlikimo serijoje 1:2 nusileido Vokietijos bendraamžiams.

Nuo to sezono Norvegijos jaunimo rezultatai vis prastėjo – 2014 metais jie IA divizione liko antri, po metų ketvirti, o pernai jie liko paskutiniai ir turėjo bent metams atsisveikinti su šio lygmens turnyru.

Tarpusavio dvikovų istorija

Vienintelį kartą šios dvi jaunimo rinktinės pasaulio čempionatuose buvo susitikusios 2007 metų gruodį. Tuo metu kovoję I diviziono turnyre, lietuviai patyrė skaudžią nesėkmę 2:11. Galutinėje rikiuotėje norvegai liko treti, o Lietuvos jaunimo rinktinė užėmė paskutinę poziciją ir buvo priversti palikti šį divizioną.

Varžovų stipriosios savybės ir lyderiai

Paskutinėmis dienomis nuostolių savo gretose turėjo ne tik Luką Jonušką praradusi Lietuvos rinktinė, tačiau ir jų varžovai iš Norvegijos. Ketvirtadienį buvo paskelbta, kad iš rinktinės sąrašo išbraukta didžiausia norvegų ateities viltis – Mathiasas Emilio Pettersenas. Nors oficialaus pranešimo dėl ko šio žaidėjo nebus čempionate norvegai nepateikia, veikiausiai šį ledo ritulininką iš rikiuotės išvedė trauma. Visgi, net ir netekusi šio kitąmet NHL naujokų biržoje ne vieno klubo geidžiamo žaidėjo, Norvegijos rinktinė vis tiek išlieka itin pajėgi ir sunkiai palaužiama.

Šios rinktinės gynybos grandį sudarys vietinėse pirmenybėse rungtyniaujantys žaidėjai. Iš jų vienintelis Sivertas Harbosenas žaidžia antroje Norvegijos lygoje, o visi kiti ledo ritulininkai atstovauja aukščiausios šalies ledo ritulio lygos klubams. Skirtingai nuo jų pirmųjų varžovų, norvegai į čempionatą vežasi patyrusią gynybos liniją – vienintelis Jonas Meisingsetas nėra maksimalaus leistino amžiaus, o visi kiti jo kolegos kitais metais šiai rinktinei atstovauti jau nebegalės.

Puolimo grandyje netekę lyderio rolę turėjusio užimti M. E. Petterseno, norvegai tikėsis, jog lyderio rolę perimti galės du Švedijoje rungtyniaujantys ledo ritulininkai. Vienas iš jų – Gustavas Willanas Borvikas yra vienintelis šio turnyro žaidėjas, galintis pasigirti tuo, kad jau rungtyniauja elitinėje Švedijos ledo ritulio lygoje – SHL. Nors ten jis pasirodė tik epizodiškai ir išsiskirti nespėjo, šiame lygmenyje įgytas pasitikėjimas savimi turėtų praversti rungtyniaujant su tokio lygio patirties neturinčiais žaidėjais, o jo aukšto lygio techniniu arsenalu galės savo akimis įsitikinti visos šio diviziono norvegų varžovės.

Kitas Norvegų ginklas puolime turėtų būti Kristianas Roykasas Marthinsenas. Antroje Švedijos lygoje karjerą tęsiantis ledo ritulininkas šią vasarą atkreipė ir NHL dėmesį, kai jį 213 šaukimu pasikvietė Vašingtono „Capitals“ komanda. Praėjusiais metais geriausiu Norvegijos U-18 rinktinės žaidėju išrinktas puolėjas dar sunkiai skinasi savo kelią suaugusių ledo ritulyje, tačiau jaunimo lygmenyje jis jaučiasi lyg žuvis vandenyje ir savo talentą jis dar kartą bandys įrodyti Bledo mieste įvyksiančiame turnyre.

Visgi, didžiausiu šios rinktinės privalumu prieš kitas rinktines gali būti ne lyderių sugebėjimai, tačiau plačiausias aukšto lygio žaidėjų pasirinkimas. Rinktinės treneris Andersas Gjose galės be baimės mesti ant ledo visus 20 atsivežtų aikštės žaidėjų bei naudoti ilgą rotaciją, taip suteikdamas užtektinai poilsio savo pagrindiniams ledo ritulininkams. Visi į turnyrą vykstantys norvegai turi aukšto lygio ledo ritulio patirties ir bet kuris iš jų gali savo veiksmais padėti šiai rinktinei įgyti pranašumą prieš varžovus.

Neabejotinai, didžiąją laiko dalį norvegai sieks praleisti varžovų aikštės pusėje, kur nuolatiniu judėjimu bandys kurti progas ir varginti priešininkų gynėjus bei terorizuoti jų vartininkus. Norint bent kiek pristabdyti norvegų puolimą, visas pastangas ginantis turės įdėti ne tik mūsų vartininkas bei gynėjai, tačiau ir aikštėje tuo metu būsiantys Lietuvos rinktinės puolėjai.

Įdomūs faktai

Kristianas Roykasas Marthinsenas NHL naujokų biržą turėjo stebėti neramiai: nors jis galiausiai išgirdo savo pavardę, tai jis padarė pačioje biržos pabaigoje – vėliau už jį buvo pašaukti vos keturi ledo ritulininkai;

Iš 20 Norvegijos aikštės žaidėjų, net 15 rungtyniauja aukščiausioje Norvegijos ledo ritulio lygoje. Vienas iš jų žaidžia antroje Norvegijos lygoje, o keturi valgo legionieriaus duoną: trys iš jų karjerą tęsia kaimyninėje Švedijoje, o vienas Šveicarijoje;

Tuo tarpu Lietuvos rinktinėje situacija atvirkštinė – 17 legionierių ir vos penki Lietuvoje žaidžiantys ledo ritulininkai;

Šios amžiaus grupės pasaulio čempionate Norvegijos rinktinėje jau yra atstovavę 8 šioje ekipoje esantys ledo ritulininkai. Tuo tarpu mūsų šalies rinktinėje tokių žaidėjų yra net 14;

Tiek Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Kieras, tiek Norvegijos rinktinės strategas Andersas Gjose, anksčiau yra patys žaidę savo šalies U-20 rinktinėse;

Abu strategai taip pat pirmą kartą stojo už šių rinktinių vairo. Jei A. Gjose anksčiau tris metus vadovavo Norvegijos jaunių iki 18 metų rinktinei, tai jo kolegai M. Kierui tai bus pirmoji aukščiausiojo trenerio patirtis tarptautiniuose turnyruose: iki tol jis du metus buvo šios rinktinės trenerio asistentu;

Daugiausiai savo narių šioje norvegų rinktinėje turi Norvegijos aukščiausios lygos „Lillehammer“ klubas – 4. Beje, visi jie yra puolėjai;

Trys Norvegijos ledo ritulininkai – Jonas Meisingsetas, Hakonas Lokenas Pedersenas ir Christofferis Karlsenas turėtų būti pažįstami Lietuvos rinktinės puolėjui Ugniui Čižui. Jie atstovauja „Sparta Sarpsborg“ klubui, kuriame lietuvis šį sezoną iki šiol sužaidė šešis mačus;

Prieš šį turnyrą norvegai rimtai ruošėsi čempionatui bei sužaidė tris draugiškus mačus: lapkritį jie 1:3 nusileido Slovakijos ir 3:4 Šveicarijos bendraamžiams, o Vokietijos jaunimo rinktinę įveikė 4:2.

Hockey.lt inf

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts