Rusija pašalinta iš žiemos olimpinių žaidynių

Šiandien tarptautinio olimpinio komiteto atstovai priėmė sprendimą dėl Rusijos dalyvavimo žiemos olimpinėse žaidynėse. Nuspręsta, kad į dopingo skandalą įsivėlusiai valstybei nebus leista dalyvauti Pjongčango olimpinėse žaidynėse.

Priimdami sprendimą tarptautinio olimpinio komiteto vadovai pabrėžė, kad šios šalies sporto vadovų sprendimu jos sportininkai sistemingai manipuliavo anti-dopingo taisyklėmis ir su jo neleistina pagalba ruošėsi 2014 metų Sočio olimpinėms žaidynėms.

Taip pat paskelbta, kad olimpinėse žaidynėse nebus jokios Rusijos rinktinės atributikos ir neskambės šios šalies himnas. Jei „nesusitepę“ Rusijos atstovai norės dalyvauti šiose olimpinėse žaidynėse, jie privalės varžytis po olimpine vėliava, o net jiems laimėjus medalį į viršų kiltų būtent olimpinė vėliava, o pergalės atveju grotų olimpinis himnas.

„Tai buvo beprecedentė ataka prieš olimpinių žaidynių principus ir patį sportą“, – Rusijos veiksmus po priimtų sankcijų apibūdino TOK vadovas Thomasas Bachas.

Neaišku, kokį sprendimą priims olimpinėse žaidynėse teisę dalyvauti iškovoję ir su dopingo vartojimu niekada nesusieti Rusijos atstovai. Manoma, kad jie gali atsisakyti kovoti be Rusijos atributikos ir gali boikotuoti šias olimpines žaidynes.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts