Lietuvos rankinio rinktinė gali perrašyti istoriją

Lietuvos rankininkai taikysis perrašyti istoriją

Tokios galimybės turėjome laukti daugiau nei 20 metų. Šiandien vakare Lietuvos vyrų rankinio rinktinė išvykoje susitiks su Portugalijos komanda ir taps savo likimo šeimininkais.

Praėjusį ketvirtadienį mūsų šalies rankininkai namuose įveikė Islandijos nacionalinę komandą ir dabar nuo istorinio patekimo į Europos rankinio čempionatą juos skiria vos vienas žingsnis. Šiandienos pergalės atveju mūsų rinktinė pelnytų aukso vertės taškus ir įsitvirtinusi trečioje turnyrinės lentelės vietoje – garantuotai užsitikrintu vietą finaliniame Europos čempionato turnyre.

Jeigu atsitiktų taip, kad lietuviai pralaimėtų portugalams, tuomet mūsų rinktinės likimas atsidurtu Islandijos ekipos rankose. Tokiu atveju Islandams reikėtų paskutiniame susitikime įveikti Izraelio šalies atstovus, kurie šiuo metu turnyrinėje lentelėje užima ketvirtąją vietą ir nuo Lietuvos atsilieka vos vienu tašku. Sėkmingai susiklosčius situacijai ir Islandams nugalėjus Izraelį, lietuviai išsaugotų patekimo į finalinį etapą galimybes, tačiau tada mūsų šalies rinktinės likimas priklausytų nuo kitose grupėse vyksiančių rungtynių.

Blogiausias scenarijus taptų realybę jei mes nusileistume portugalams, o islandai pralaimėtų prieš Izraelį. Įvykiams pasisukus tokia linkme – Izraelio rankininkai pakiltų į trečiąją turnyrinės lentelės poziciją, o mūsų svajonės apie patekimą toliau tiesiog išgaruotu.

2022 metų Europos vyrų rankinio čempionate varžysis 24 nacionalinės komandos.  Bilietus į senojo žemyno pirmenybes automatiškai užsitikrino šeimininkės Vengrija ir Slovakija bei praėjusio čempionato finalininkės Ispanija ir Kroatija.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts