Antroje mačo dalyje aukštesnę pavarą įjungusi „Fenerbahce“ rungtynių pabaigoje palaužė „Žalgirį“

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ klubas nesėkmingai bandė antrąjį kartą patiesti praėjusių metų čempionę „Fenerbahce“ ekipą.

Puikiai pirmuosius du kėlinius sužaidę kauniečiai po pertraukos kibia varžovų gynyba ir turėjo pripažinti Turkijos klubo pranašumą 78:85.

Priminsime, jog pirmąsias tarpusavio rungtynes Stambule 90:89 laimėjo Kauno „Žalgirio“ klubas.

Po šios nesėkmės kauniečių sąskaitoje išliko 15 pergalių. Prieš devintą poziciją užimančią „Baskonia“ jie vis dar turi trijų pergalių persvarą.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Žalgiris“: P. Jankūnas 15, K. Pangos 14, V. Micič 11, B. Davies 10.

Fenerbahce“: L. Datome 16, K. Sloukas 15, J. Vesely 13, N. Kalinič 12, J. Thompson 11.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Susitikimas prasidėjo lygiu žaidimu, tačiau vėliau Brandano Davieso puolime vadamas „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 10:0 ir įgijo devynių taškų pranašumą (16:7).

Antroje kėlinio dalyje Eurolygos čempionams pavyko atgaivinti savo puolimą, tačiau skylių jų gynyboje netrūko ir komandas po pirmojo kėlinio skyrė septyni taškai (24:17).

„Žalgiris“: B. Davies 6, P. Jankūnas ir V. Micič po 4.

„Fenerbahce“: B. Wanamaker, N. Kalinič ir L. Datome po 3.

II kėlinys:

Antrąjį kėlinį varžovai pradėjo ryžtingai ir sumažino persvarą iki keturių taškų, tačiau Pauliaus Valinsko dvitaškis ir Artūro Milaknio tritaškis grąžino kauniečiams devynių taškų persvarą (29:20). Netrukus Vasilije Micičius pridėjo dar vieną tritaškį, o po jo abi ekipos ilgą laiką nesugebėjo pelnyti taškų, o keturias minutes trukusią tylą nutrauką Nikola Kaliničiaus dvitaškis.

Nepaisant lygios kovos, išlaikyti dviženklio pranašumo žalgiriečiams nepavyko – po dviejų kėlinių „Žalgiris“ turėjo devynių taškų persvarą (40:31).

„Žalgiris“: V. Micič 11, B. Davies 8, P. Jankūnas, A. White ir P. Valinskas po 4.

„Fenerbahce“: J. Vesely 9, N. Kalinič 7, L. Datome 6.

III kėlinys:

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie per kelias minutes sugebėjo sumažinti persvarą vos iki trijų taškų (41:38). „Žalgirio“ nesėkmes puolime nutraukė A. Milaknio tritaškis ir Pauliaus Jankūno du taškai su pražanga ir komandas vėl skyrė septyni taškai (47:40).

„Fenerbahce“ dėka savo kibios gynybos ir toliau mažino pranašumą, kol galiausiai komandas skyrė vos taškas (53:52). Visgi, kėlinį Aaronas White'as užbaigė penkiais taškais be atsako ir kauniečiai susigrąžino šešių taškų persvarą (58:52).

„Žalgiris“: V. Micič 11, P. Jankūnas ir A. White po 9.

„Fenerbahce“: L. Datome 12, J. Vesely 9, N. Kalinič ir N. Melli po 7.

IV kėlinys:

„Fenerbahce“ spaudimas vis didėjo ir ketvirtajame kėlinyje jie galiausiai pavijo ilgai pirmavusius šeimininkus (60:60), o po kelių minučių ir įsiveržė į priekį (65:66).

Turkijos ekipoje vis dažniau iniciatyvos ėmėsi Kostas Sloukas, kurio vedami svečiai apie pergalę kauniečiams pagalvoti neleido: įgijusi penkių taškų persvarą, jie taip ir neleido „Žalgiriui“ priartėti arčiau nei trimis taškais bei iškovojo pergalę.