Eurolyga gyvai: „Žalgiris“ – „Monaco“

Rungtynių su CSKA akimirka

Gruodžio viduryje į Kauną atvyksta turtingi Eurolygos debiutantai iš Monako. Šioje ekipoje yra ir lietuviškas akcentas – joje rungtyniauja 31 metų kaunietis Donatas Motiejūnas. Rungtynės turėtų būti atkaklios, užsienio lažybų bendrovės prognozuoja 60% tikimybę „Žalgiriui“ laimėti.

Prancūzijos čempionate rungtyniaujantys trečiadienio „žalgirio“ varžovai prieš pat išvyką į Kauną nusprendė imtis kardinalių permainų ir atleido iki tol ekipos žaidimą lipdžiusį serbą Zvezdaną Mitrovičių. Su šiuo treneriu „Monaco“ gerai pradėjo Eurolygos sezoną, tačiau po pastarųjų 5 pralaimėjimų paeiliui pasitikėjimas Z. Mitrovičiumi išgaravo, o ir laiko klaidoms „Monaco“ vadovai dovanoti nelinkę, mat klubui iškeltas tikslas patektį į atkrintamąsias varžybas

Vietoje Z. Mitrovičiaus prie klubo vairo stos vyresnės kartos Lietuvos krepšinio publikai puikiai pažįstamas Saša Obradovičius. Savo gretose turėdamas visą būrį talentingų krepšininkų, S. Obradovičius tikrai turės galimybę įrodyti savo, kaip trenerio, talentą.

„Monako“ sudėtyje garsių pavardžių netrūksta, o ryškiausia klubo žvaigždė – ekstravagantiškasis taškų medžiotojas Mike'as Jamesas, per vienerias 2021-2022 metų Eurolygos rungtynes fiksuojantis 13,8 pelnyto taško vidurkį. Jam neblogai talkina kitas amerikietis Dwayne'as Baconas, per mačą pelnantis po 10,6 taško. Visi kiti krepšininkai, įskaitant ir po 8 taškus per susitikimą pridedantį D. Motiejūną, pasižymi vienženkliu rezultatyvumu, tačiau prie komandinio rezultato taškais prisidėti gali bemaž visi.

Puolimas ir yra „Monaco“ stiprybė, užtat ginasi ši ekipa kur kas prasčiau: su 81,7 praleistų taškų per susitikimą, Prancūzijos „Pro A“ lygos klubas pagal šį rodiklį yra paskutinis tarp visų 18 Eurolygos dalyvių.

Norint pasiekti pergalę, Lietuvos čempionų puolimui reikės sėkmingai išnaudoti „Monaco“ gynybos spragas, kurių išties nemaža. Nors „Žalgiriui“ vis dar negali padėti J. Lauvergne'as bei Paulius Jankūnas, praeitą savaitę po traumos į rikiuotę jau sugrįžo Nielsas Giffey, o Jure Zdovcas užsiminė, kad trečiadienio mače ant „Žalgirio“ arenos parketo išvysime ir Janį Strelnieką.

Tikėkimės, kad kauniečiams pavyks pasinaudoti smukusia varžovų sportine forma ir padidėjusia savo rotacija siekiant ketvirtosios pergalės namuose.

Rungtynių pradžia – 20:00 val.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts