Lengvi pinigai: 36 iš NBA atleisti krepšininkai ir toliau gauna milijonus iš buvusių komandų

Atleidimas iš darbo ne visada atneša vien nusivylimą ir finansinius nuostolius: bent jau ne NBA lygoje. Šiuo metu net 72 darbo šios lygos klubuose netekę žaidėjai ir toliau gauna atlyginimą iš šios lygos komandų, o lygiai pusė iš jų susižers milijonines sumas.

Tokia situacija susidarė dėl to, kad šie krepšininkai buvo pasirašę garantuotas arba dalinai garantuotas sutartis, tačiau nepaisant to, jų klubai nusprendė su jais atsisveikinti sutikdami ir toliau mokėti jiems sutartyje nurodytą atlyginimą. Dažniausiai tokius sprendimus klubai priima dėl to, jog jiems pritrūksta vietos komandoje: sezono metu kiekviena NBA komanda vienu gali registruoti tik 15 žaidėjų. Būtent tokioje situacijoje neseniai atsidūrė Mindaugas Kuzminskas, kurį „Knicks“ atleido norėdama rasti vietos sudėtyje Joakimui Noah. Visgi, nepaisant atleidimo Niujorko klubas ir toliau yra įpareigotas mokėti lietuviui jam priklausančius tris milijonus dolerių, kurie jam buvo garantuoti 2016 metų vasarą pasirašytame kontrakte.

Tiesa, kai kuriais atvejais klubai nusprendžia atsisveikinti ir su didelių vilčių nepateisinusiais žaidėjais, kuriems tenka ir toliau mokėti didžiulius atlyginimus. Didžiausią sumą nežaisdamas NBA iš šios lygos klubo susižers dabar Kinijoje karjerą tęsiantis Andrew Nicholsonas. Amerikiečiui Portlendo „Trail Blazers“ klubas per ateinančius penkis metus sumokės beveik 20 milijonų dolerių. Daugiau nei 16 milijonų savo sąskaitas papildys ir du šiuo metu nerungtyniaujantys žaidėjai: Deronas Williamsas ir Joshas Smithas. Dar keturi krepšininkai taip pat gaus didesnes nei dešimties milijonų išmokas.

Beje, iš NBA ekipų čekius šį sezoną gaus ir du Kauno „Žalgirio“ žaidėjai: naujokas Benas Udrihas ir Alexas Toupane‘as, kuriems bus sumokėta mažiausia suma – 25 tūkstančiai dolerių.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts